SON DAKİKA

Egeekspress

AKP KURUCULARI İŞ BAŞINDA

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 3:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP KURUCULARI İŞ BAŞINDA

AKP’nin kurucuları partinin dağılmasını önlemek için Ankara’da toplanacaklar!

AKP’nin kurucuları bir araya gelmeye hazırlanıyorlar.
Partinin son genel seçimlerde iktidardan düşmesi parti içinde yeni oluşumların önünü açtı. Recep Tayyip Erdoğan’a tepkiler büyüyor!
Alınan yenilgiden, Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan sorumlu tutuluyor. Þimdi siyasetten uzakta kalmış parti kurucuları önümüzdeki günlerde Ankara’da büyük bir toplantı yapmaya hazırlanıyorlar.
Bu toplantı, genel bir değerlendirme olacak. Ya partinin merkeze çekilmesi ve tek adamlıktan kurtarılması, ya da yeni bir oluşum gündeme gelecek.
ESKİLER TEPKİLİ
Parti kurucuları Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakan Davutoğlu’na tepkililer. Partinin Erdoğan sayesinde büyük bir fırsatı kaçırdığı görüşündeler. Ankara’da önümüzdeki günlerde yapılması beklenen bu toplantıda “Başkanlık sistemi” söyleminin derhal bitirilmesi gerektiği ilk görüşme maddesi olacak. AKP kurucuları ve eski yöneticileri artık bir daha “başkanlık” ile ilgili bir sözün dillendirilmesini istemiyorlar.
PARLAMENTER REJİM
Partililer kulislerde dönen haberlere göre, Türkiye’nin yerleşik sisteminin değiştirilmeye kalkışılmasının, din üzerinden siyaset yapılmasının fayda getirmediği aksine partiye zarar verdiği görüşündeler. AKP’nin her kesimi kucaklayan merkez bir parti olması gerektiği görüşü benimseniyor.
Kurucular AKP’nin bu gidişle ANAP’a döneceği ve yok olacağı endişesini taşıyorlar. Toplantının ana amacı partiyi yeniden dizayn etmek!

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER