SON DAKİKA

Egeekspress

AKP’DEN KURTULMAK KOLAY MI

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 3:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP’DEN KURTULMAK KOLAY MI

AKP iktidardan uzaklaşmamak için herşeyi yapacaktır. B planları ne peki?

AKP’nin iktidarı bırakmak istememesinin onlara göre haklı nedenleri var!
Bu nedenlerin en önemlilerinden birisi; 17 Aralık dosyasının yeniden açılacak olma ihtimali ise, diğeri, bilinmeyenler… Yani iktidarın henüz duyulmamış gizli kapaklı işleridir!
“AKPsiz bir iktidar düşünülemez” söylemleri bu yüzdendir!
MİT tırları, yolsuzluk dosyaları, haksız zenginleşmeler, Anayasa ve yasa ihlalleri, darbe girişimi, devlet kasasından harcamalar, Sayıştay denetiminden kaçmalar gibi bir çok konuda hesap vermek korkusu partiyi ve yöneticilerini sardı… Evet… AKP’nin iktidarda kalması onlar açısından şart… Yoksa bir çok kişinin yurt dışına kaçmak zorunda kalacağını öngörmek hiç de yanlış olmaz!
Bir erken seçim; onlar için kurtuluş olur mu?
Aslında denemek istedikleri bu… Ama bunu öyle yapmak istiyorlar ki; istikrar için her şeyi denediklerine halkı inandırıp, en son çare gibi göstermek B planları… Yani bir AKP hükümeti kurulamazsa bu plan mutlaka işletilecek!
Ama bir sorun var!
Yeni milletvekilleri bu işe razı olacak mı?
Elbette hayır!
Ceylan derisi koltukların cazibesini nasıl itsinler de milletvekilliklerini tehlikeye atsınlar? Bu bütün parti vekilleri için geçerli… Vekil olmak için harcadıkları büyük paraları da unutmayın!
Yani, AKP’nin B planı erken seçim olsa da bunda zorlanacağına adım gibi eminim…
…………

Bir kaos var!
Elbette hükumet kurma aşaması zorlu geçecek. Kapışmalar, kavgalar, gürültüler olacak… Ama bu karışıklığın sebebi illa ki AKP’nin iktidardan düşmeme arzusu, onlara göre ise mecburiyeti olacak!
AKP bölünme sürecinde…
Yandaşlar, yalakalar, gücünü yitiren partiden yavaş yavaş uzaklaşıyorlar… En azından onlar da kendilerince bir B planı hazırlıyorlar…
Erdoğan için durum biraz daha vahim…
17 Aralık dosyalarının yeniden açılmasını hiç istemediği bir gerçek! AKPsiz bir hükumet kurulmasını istemesi için hiçbir neden yok! Ancak böyle bir oluşumun varlığından çekinmesi için bir çok neden var!
Ya bir CHP, MHP ve HDP hükumeti kurulur da, 17 Aralık başta olmak üzere, bilmediğimiz bir çok konuyu ortaya dökerlerse?
İşte bu onun koltuğunu tehlikeye sokar… Üstelik Bilal’in, damatların, yakınların bu güne kadar yaptıkları faaliyetler! ortaya çıkarsa bu hiç hoş olmaz!
Yani demem o ki;
AKP Halen daha Recep Tayyip Erdoğan kontrolündedir. Ve B planları olsa olsa erken seçimdir. Zorluk yeni milletvekillerini buna nasıl ikna edeceklerindedir!
Halka bu seçimin gerekliliğini anlatabilmek için önümüze krizler koymaktan kaçınmayacaklardır… Hani “İşte AKP gitti, hükumet kurulamadı işte görün ne oldu” dedirtmek onların akıllarındaki en basit siyasi taktik!
Göreceksiniz.
AKPsiz bir hükumeti kurdurmamak için yapmadıklarını bırakmayacaklar! Olmadı erken seçim için türlü oyunlar sergileyecekler!
Seçimlerden önce de demiştim;
AKP’den bu ülkenin kurtulması hiç de kolay olmayacak! Bekleyin görün!

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER