SON DAKİKA

Egeekspress

Bademlide anneler bilgisayar sertifikalarını aldı

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 3:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bademlide anneler bilgisayar sertifikalarını aldı

Ödemiş Belediyesi ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Annem Bilgisayar Öğreniyor” Projesi kapsamında eğitim alan Bademli Mahallesi’ndeki 80 kadın sertifikasını aldı.

Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, Ak Parti İzmir Milletvekili adayı Ali Hadim, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yunus Ergin, belediye meclis üyeleri ve daire müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen törende, kursa katılan kadınlar bilgisayar kullanmanın mutluluğunu paylaştılar.
Eğitim konusunu siz seçin biz uygulayalım
Kursiyerlerle sohbet eden Belediye Başkanı A.Mahmut Badem; “Mahallenizde açılmasını istediğiniz eğitim konularını bizlere bildirirseniz, bizler de sizlerin talepleri doğrultusunda kurslar açmaya devam edeceğiz. Ödemiş’in 99 mahallesinde ayrım yapmaksızın hizmetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.
Kentin gelişimi konusunda bir yıllık çalışmaların sonuç vermeye başladığını belirten Başkan Mahmut Badem; “21 yıldır hiçbir ilerleme kaydedilememiş Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalar başlıyor. 25 Haziran’da alt yapı ihalesi yapılacak. Ödemiş’te kurulacak Çağrı Merkezi’ndeki inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 45 gün içinde aktif hale gelecek. 200-300 gencimize burada iş imkanı sağlanacak” dedi.
Bademli Mahallesindeki kursta eğitim alan kadınlar arasında yaş olarak en büyük olan Naile Uzun; “Ben 57 yaşındayım. Öğrenmeyi çok seviyorum. İnsanlar birşey sorduğunda bilmiyorum demek istemediğim için bu kursa katıldım. Evde hem yatalak olan anneme baktım, hem de kendime fırsat oluşturup kursa katıldım. Çok mutluyum. Annemin hastalığından dolayı sürekli hastaneye gitmek durumunda kalıyorum. Bundan böyle hastaneden randevularımızı kendim alabileceğim. Bizlere bu fırsatı sunanlardan Allah razı olsun” dedi.
Kadınlardan gelen talep üzerine önümüzdeki günlerde Bademli mahallesinde spor alanı oluşturulacak.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER