SON DAKİKA

Egeekspress

Bayındır’da kiraz şenliği coşkusu

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 3:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bayındır’da kiraz şenliği coşkusu

Bayındır ilçesinin Balcılar Mahallesinde, Balcılar 5. Kiraz Şenliği coşkuyla yapıldı.

İlçe Kaymakamı Barboros Baran ve Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, üreticilere sertifikalarını verdi. Sunuculuğunu Hakan Doğanay’ın yaptığı şenlikte, Belediye Halk Oyunları ekibi ve İzmir Pop Orkestrası ekibi sergiledikleri muhteşem performanslarıyla şenliğe renk kattılar.
Þenliğe katılanlar arasında, İlçe Kaymakamı Barboros Baran, Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri ve çok sayıda davetli ve Üreticiler katıldı.
Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetim Projesi kapsamında, bu yıl 5. düzenlenen Balcılar Kiraz Þenliği saat 12.00’da başladı.
Program akışı sırasıyla,
–Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Balcılar Muhtarı Konuşması, Belediye Başkanı Konuşması, Kaymakam Konuşması, Belediye Halkoyunları Gösterisi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün Sertifika Takdim Töreni, İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası Konseri ve gelen konuklara İkramlar oldu.
Balcılar Mahalle Muhtarı Mustafa Güme yapmış olduğu konuşmasında;
“EKÜY Projemizin ve şenliğimizin 5.sini düzenlemekteyiz. Bu yılda EKÜY projesi kapsamında köyümüzün bütün kiraz üreticileri olarak yer almaktayız. Þenliğimiz ve projemiz sayesinde son yıllarda pazarlama sorunu yaşamamaktayız. Ancak bu yıl piyasa şartları nedeniyle alıcı firma azlığından satış problemi yaşanmıştır. Bu yıl yaşadığımız doğal afet EKÜY Proje çalışmaları ve şenliğimizin düzenlenmesinde yardımlarından dolayı Sayın Kaymakamımız Barboros Baran’a, Belediye Başkanımız Dr. Ufuk Sesli’ye ve Tarım İlçe Müdürümüze teşekkür ederiz. Gelecek yıllarda da çalışmalarımızı daha da büyüterek devam ettirmek istiyoruz. Özellikler kiraz alım yerimizin fiziki şartlarının iyileştirilmesi konusunda Belediyemizin desteklerini beklediğimizi belirtmek isterim. Üretim yollarımızın düzeltilmesi için iş makinaları gönderen Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Birkaç ana üretim yolumuzun asfaltlanmasını istediğimizi belirtmek isterim. 5 yıldır şenliğimize ve EKÜY Proje çalışmalarına destek veren kişi, kurum ve kuruluşlara köyümüz adına teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.
Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli ise yaptığı konuşmasında,
“Bayındırımızın gelişimine katkı sağlayacak, sosyal, kültürel ve ekonomik hayatımıza kısa süreliğine de olsa hız kazandıracak dopdolu bir Kiraz Þenliği’nde daha sizlerle birlikte olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığını söyledi. Süs bitkileri üretimi ve büyükbaş hayvancılıkta söz sahibi bir merkez konumunda olan Bayındır son yıllarda meyve ve sebze üretiminde de önemli atılımlar yapmıştır dedi.
Þenliğimize katkı sağlayan Kaymakamlığımıza, Gıda Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe Müdürlüklerimize, İzmir Büyükşehir Belediyemize, emeği geçen herkese ve tüm misafirlerimize, ayrı ayrı teşekkür ediyor kiraz üreticilerimize bereketli ve bol kazançlı bir yıl olmasını diliyorum” dedi.
İlçe Kaymakamı Barboros Baran ise yapmış olduğu konuşmasında
“Hepinizi sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum, Þenliğimize hoşgeldiniz, Bayındır’ımız dendiği gibi üretimin ve emeğin kenti, hem iklimi, hem coğrafyası ve hem de doğal koşulları itibariyle yılın 12 ayı yoğun bir şekilde çiftçilerimiz tarafından sergilendiği bir ilçe, kirazından, kestanesinden, zeytininden, çiçeğinden ve birçok ürünün en üst kalitede yetiştiği bir ilçede yaşıyoruz. Bu emeğinde en büyük emektarları bayanlar olduğunu müşahede ettim. Ben teyzelerimizin emek sarf eden ellerinden öpüyorum. Bugün baktığımızda ilçe ekonomimize kiraz ortalama rakamlar üzerinden gidersek bu rakamlar daha yukarıdır ama 20 milyon TL girişini sağlayan bir sektör, o yönüyle de kiraz yukarı dağ mahallelerimize geçim sağlayan ailelerimize de ekmek sağlayan bir kapı tabi bu üretimin desteklenmesini de sağlayan Tarım Bakanlığımızın Entegre Ürün yönetimi projesiydi. 5 senedir uygulanıyor ve en çok sahip çıkan köyümüzde burası, başta emeği geçen başta İlçe Tarım Müdürümüz ve burada görev yapan arkadaşlarımıza, bu şenliğe sponsor olan ve emek veren Belediye Başkanımız Dr. Ufuk Sesli’yi, Balcılar mahallemiz ve kiraz üreticilerimizin hepsine bu şenliği düzenlediklerinden dolayı şükranlarımı sunuyor ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER