SON DAKİKA

Egeekspress

Bu da oldu…

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 3:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bu da oldu…

Başı açık olan genç kıza işe girebilmesi için şart koştular. “Başını ört”

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı İzmit Halk Eğitim Merkezi, iş başvurusunda bulunan Pelin Kul’dan başını kapatmasını istedi. Pelin Kul yaşadıklarını Oda Tv Muhabiri Mustafa Erol’a anlattı. Genç kadın, “Başımı kapatırsam işe kolay girebileceğimi söylediler. Ama ben kabul etmedim” dedi. Kocaeli’de geçtiğimiz ay 23 yaşındaki Pelin Kul, İÞKUR’un yönlendirmesiyle Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İzmit Halk Eğitim Merkezi’ne iş başvurusunda bulundu. İş başvurusu neticesinde sözlü görüşmeye giden Pelin Kul, Halk Eğitim’de personel olarak işe başlamak istediğini yetkililere iletti. Ancak Kul, Halk Eğitim Müdürlüğü’nde mülakata girdiği kişinin kendisinden başını kapatmasını istediğini söyledi.
(DAHA KOLAY OLUR
Genç kadın, kurum görevlisinin kendisine işe girmek şansının türban takması halinde artacağını ve bunun önemli bir kriter olduğunu söylediğini aktardı. Kul, “3 Hafta önce Halk Eğitim’e iş başvurusunda bulundum. Orada açık pozisyon olduğu için İÞKUR gönderdi. Görüştüğüm kişi bana ‘Her şey iyi güzel ama önce başını kapatman gerekiyor’ dedi” açıklamasında bulundu.
ANLAM VEREMEDİM
Başını kapatıp kapatmamasının kendi kararı olabileceğini düşündüğünü söyleyen Pelin Kul, “Ben bu duruma anlam veremedim” dedi. Yaşanan olay üzerine iş başvurusunu da geri çektiğini ifade eden genç kadın, “Görevli bana onu söyledikten sonra ben iş görüşmesini bitirmek istedim. Bu bana biraz saygısızlık gibi geldi. İnsanlar bu konuda kendi kararlarını hiçbir baskı ve yönlendirme olmadan vermeli” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER