SON DAKİKA

Egeekspress

Büyükşehir ilçe yatırımlarında hız kesmiyor

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 3:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Büyükşehir ilçe yatırımlarında hız kesmiyor

30 Mart’ın ardından Denizli geneline hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi ilçe yatırımlarında hız kesmiyor.

Alt yapı hizmetlerinin yanında vatandaşların rahat ve güveni için de çaba sarf eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çameli, Acıpayam, Beyağaç, Tavas ve Buldan ilçelerinde köprü, menfez ve toprak kaymasının önüne geçecek taş duvar çalışmalarını tamamladı. Söz konusu yatırımların hız kesmeden sürdüğünü anlatan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yaklaşık iki ay önce temelini attığı Dodurga Köprüsü de hizmete girdi.

Yerel seçimlerin ardından kent genelinde hizmet veremeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanında alt yapı, çevre, yol, park, yeşil alan gibi hizmetlerini aralıksız sürdürürken vatandaşların rahat ve güveni için de yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda, yol genişletmek, dere yataklarını kontrol altına almak, dar köprülerden araç geçişlerini rahatlatmak, toprak kaymalarını önlemek gibi çalışmalara da imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çameli İlçesi Yeşilyayla ve Elmalı Mahallesi’nde taş duvar, Akpınar, Sarıkavak ve Kocaova Mahallesi’nde menfez, Acıpayam İlçesi Suçatı Mahallesi’nde taş duvar ve menfez, Dodurga Mahallesi’nde köprü, Beyağaç İlçesi Uzunoluk Mahallesi’nde köprü, Tavas İlçesi Keçeliler Mahallesi’nde menfez, Buldan İlçesi Alandız Mahallesi’nde köprü, Kurudere ve Kaşıkçı Mahallesi’nde ise menfez yapımı tamamlandı. Çameli, Acıpayam, Beyağaç, Tavas ve Buldan İlçesi’ndeki 11 noktada köprü, menfez ve taş duvar yatırımları tamamlanırken, diğer ilçelerle birlikte 20 ayrı noktada daha söz konusu çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Başkan Zolan’ın temelini attığı köprü hizmete girdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü köprü, menfez, taş duvar çalışmaları ihtiyaç olan bölgelerde sürerken, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yaklaşık iki ay önce temelini attığı Dodurga Köprüsü de hizmete girdi. Dodurgalıların sevinçle karşıladığı bu yatırım, bölgedeki ihtiyacı gidererek vatandaşların güven ve rahata kavuşmasını sağladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, bir sözlerini daha yerine getirmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşadıklarını söyledi. Yaklaşık iki ay önce temelini attıkları köprünün hizmete girdiğini ifade eden Başkan Zolan, “Dodurgamıza hayırlı ve uğurlu olsun. Biz yola çıkarken ‘Denizli’de ne varsa ilçelerimizde de o olacak’ dedik. Amacımız bu sözümüzü yerine getirerek vatandaşlarımızın rahat ve huzurunu sağlamak. Yatırımlarımız bu yönde devam edecek bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER