SON DAKİKA

Egeekspress

Dikili’li miniklerden çevre hareketi

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 3:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Dikili’li miniklerden çevre hareketi

Dikili’li çocuklardan “Daha Temiz Bir Çevre Daha Temiz Deniz” mesajı

Dikili Belediyesi öncülüğünde “Daha Temiz Bir Çevre, Daha Temiz Deniz” sloganıyla kumsal ve deniz dibi temizliği etkinlikleri Dikili İlçe Merkezi ve Çandarlı’da gerçekleştirildi.
Dikili Belediyesi’nin organizasyonu ile bir araya gelen yaşları 7 ile 12 arasında değişen yüzlerce minik Dikilili, örnek bir çevre duyarlılığı göstererek Çandarlı Mavi Bayrak Plajında kumsal temizliği gerçekleştirdi.
Kumsallar Tertemiz Oldu
Yoğun bir katılımla gerçekleşen organizasyonda minikler Çandarlı Mahallesinde bulunan Mavi Bayrak Plajında kumsal temizliği gerçekleştirirken, büyükler de profesyonel dalgıçların desteğiyle Dikili Balıkçı Barınağı’nda deniz dibi temizliği yaptı. Bir saat süren etkinliklerde kumsaldan ve deniz dibinden çoğunlukla araç lastiği, sandalye, cam ve pet şişe gibi katı atıkların bulunduğu bir traktör römorku dolusu katı atık ile çöp toplandı. Temizlik kampanyası Dikili’de düzenlenen bisiklet turu ve toplanılan katı atıklardan yapılan süs eşyalarının sergilendiği etkinliklerle son buldu.
“Çevre ve Deniz Kirliliğine Geçit Vermeyeceğiz”
Organizasyona ilişkin değerlendirmelerde bulunan Dikili Belediyesi Başkan Vekili Avukat Çiğdem Elibol, organizasyonu gerçekleştirmedeki amaçlarının çevre bilincini gündeme taşıyarak denizlerin ve çevrenin kirletilmemesi için farkındalık yaratmak olduğunu söyledi. Egenin incisi Dikili’nin her noktasının ayrı bir güzel olduğunu ve bu nedenle ilçe sınırlarında çevre kirliliğine geçit vermemek için kamuoyu oluşturmak istediklerini belirten Elibol, “Biz, Sevginin Kenti Dikililer olarak çevre ve deniz kirliliğinin önlenebilmesi için farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu amaçta en büyük destekçilerimiz olan öğrenci ile öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER