SON DAKİKA

Egeekspress

ERDOĞAN HÜKÜMET TAVSİYE ETTİ!

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 3:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ERDOĞAN HÜKÜMET TAVSİYE ETTİ!

Erdoğan günler sonra çıkıp hükumet tavsiye etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günler süren sessizliğini bozdu. ATO Congresium’da düzenlenecek 4. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni’ne katıldı. En son oy kullandıktan sonra kameralara açıklama yapan Erdoğan 3 gün 21 saattir herhangi bir programa katılmamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında partilere “hükümet” çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının hemen ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklama yapması dikkat çekti.
“İşte o konuşmadan satırbaşları:
BATI PKK VE PYD’Yİ YERLEÞTİRİYOR
Arapları ve Türkmenleri vuran Batı, onların yerine PYD ve PKK’yı yerleştiriyor. Biz buna nasıl sıcak bakabiliriz. Biz onlara kapımızı açtık. Biz buna müsaade edemeyiz.
HİÇ BİR SİYASİ ‘BEN’ DEME HAKKINA SAHİP DEÐİL
Türkiye’yi hükümetsiz, başsız bırakanlar ne milletimize ne de tarihimize bunun hesabını veremezler. Anayasal, yasal süreç içerisinde bir an evvel Türkiye’de hükümet kurulmalı, ‘devlette devamlılık esastır’ denilerek bu süreç devam etmeli.
Hiçbir siyasi ‘ben’ deme hakkına sahip değildir. Þahsımın sorumluluğu çok daha fazladır.
Sayın Baykal’ı davet ettim, görüşme yaptım, süreci değerlendirdim. Bu işin süratle kesintisiz devam etmesi için bunu yapacağımı kendisiyle paylaştım. Yatırımlarımızın aksamaması lazım buradaki aksamalar ülkeme kaybettirtir. Devlette devamlılığın esas olduğu bilinciyle şahsımın da kendi şahıslarının da bunu dikkate alacağını düşünüyorum.”
KILIÇDAROÐLU’NDAN YANIT
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “koalisyon” tartışmaları sürerken sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından gelmesi ise dikkat çekti.
Kılıçdaroğlu, Twitter’de yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Herkes bilsin ki, verdiğimiz sözleri hayata geçirmek için, değerlerimizi koruyarak, parti içinde ortak akılla değerlendirmeler yapacağız.
Amacımız, ülkemizi bulunduğu sıkıntılı durumdan bir an evvel çıkarmaktır. Bu amaçla, var gücümüzle çalıştığımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER