SON DAKİKA

Egeekspress

Evlilik Okulu sertifikaları Başkan Zolan’dan

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 3:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Evlilik Okulu sertifikaları Başkan Zolan’dan

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında hayata geçirdiği Evlilik Okulu’nda 23. dönem sona erdi.

Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin sertifikalarını Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan verdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Ailemi Seviyorum Projesi” kapsamında düzenlenen “Evlilik Okulu” 23. dönem mezunlarını verdi. Mezun olan kursiyerler için Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi binasında sertifika töreni düzenlendi. Törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve kursiyerler katıldı. Başkan Zolan, evliliğe ilk adımı atacak veya evliliğe adım atmış olan çiftler için eğitimlere devam edeceklerini söyledi. Ailenin çok önemli olduğunu, bunun için bu kurumun sağlam olması gerektiğini vurgulayan Başkan Zolan, “İnsanın vücudunu nasıl hücreler oluşturuyorsa toplumu da aileler oluşturur. Eğer aile sağlam değilse toplum da çok sıkıntı çeker” diye konuştu.

“Sorunlar birlikte aşılmalı”
Evlilik Okulu’nda verilen bilgilerin çiftlerin daha mutlu olmalarına katkı sağlamasını temenni eden Başkan Zolan, evlilik kurumunun zor olduğunu ancak güzel günlerde olduğu gibi zor ve sıkıntılarda da sorunları birlikte aşmak gerektiğini ifade etti. Tüm kursiyerlere sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat dileyen Başkan Zolan, “Bugün anne kızıyla, baba oğluyla, kardeş kardeşle anlaşmazlık yaşayabiliyorlar. Bu nedenle iki farklı evden gelip bir çatı altında yaşamaya başlayan çiftler arasında da sorunların yaşanması son derece normaldir. Ancak burada önemli olan sorunu beraber çözebilmeyi başarmaktır. Her yerde olduğu gibi ortak akıl ve hareket başarı ve mutluluğu getirir” dedi. Başkan Zolan, konuşmasının ardından kursiyerlere sertifikasını verdi.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER