SON DAKİKA

Egeekspress

Öyle şeyler dedi ki…

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 3:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Öyle şeyler dedi ki…

Bahçeli partisinin şartlarını ortaya koydu, HDP’yi tanımadığını açıkladı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli aynı gün iki gazetede özel röportajlarla manşet oldu. Bahçeli Hürriyet’te AKP-MHP koalisyonu için AKP’nin ve Erdoğan’ın “normalleşmesi” gerektiğini söylerken, “Seçim sonuçlarını başta Erdoğan doğru yorumlamalı. Beştepe’den çıkıp Çankaya’da 1071 rakımına gelip anayasal çerçevede kendisine şöyle bir yuva yapması lazım” dedi. Milliyet’e verdiği röportajda ise Bahçeli, “Koalisyon görüşmelerinden sonuç çıkmazsa, kaos ve kriz istemeyiz. Þartlarımızı koyarız. Kabul görmezse seçime gidilir” dedi.
Bahçeli, Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila ve Parlamento Büro Þefi Önder Yılmaz’a verdiği röportajda, alternatifler içerisinde koalisyon çıkarsa muhalefet görevine hazır olduklarının tekrar altını çizdi. Sonuç alınamazsa MHP’nin bir temel ilkesi olduğunu söyleyen Bahçeli, “‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim’ diyerek hareket ederiz. Türkiye’nin geleceğini temin edebilecek şartlarımızı ortaya koyarız. Kabul edebilirlerse adım atma imkanı doğabilir” dedi.
HDP’Yİ YOK SAYIYORUZ
AKP’nin HDP destekli bir azınlık hükümeti kurabileceğini ifade eden Bahçeli, “Zemini güçlü bir koalisyon düşünüyorlarsa AKP-CHP-HDP kurabilir. Biz, etnik temelli bölücük faaliyetiyle kurulmuş bir örgütün siyasal uzantısını her daim yok farz etmişizdir” diyerek CHP’nin HDP ve MHP destekli koalisyon modelini boşa çıkarmış oldu.
MERAL AKÞENER İSMİNE TEPKİ
Bahçeli Meral Akşener’in Meclis Başkanlığı’na yönelik aday olduğuna dair söylentilere de çok sert tepki gösterdi. Bahçeli, “Meclis Başkanlığı için tasvip ettiğimiz bir şahıs olursa tavrımız farklı olur. O Twitter’daki isimler şansını kaybedenlerdir. MHP’de baştan sona hep Akşener, Akşener vardır demek edepsizliktir, partiye hakarettir. Partimizde kim bilir ne cevherler var. Zannediyorum başkanvekilliğini de kaybetti” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER