SON DAKİKA

Egeekspress

TESADÜFLER DEVAM ETSİN!

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 3:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
TESADÜFLER DEVAM ETSİN!

Öremiş Belediye Başkanı’na halkın taktığı isim bu… “Bal Mahmut”
Güler yüzüyle halkın arasından hiç çıkmayan Mahmut Badem, Ödemiş’in sevgilisi olmuş. AKPli belediye başkanı, “Ben herkesin başkanıyım… Rozetim yok” diyor!
Mahmut Badem Gölcük yaylasına yapılması planlanan altın ve gümüş madenine karşı, inanılmaz bir soğuk savaş veriyor… Çünkü halk bu madenin yapılmasının, doğanın bozulmasının karşısında… Ama o, bir çok yerde örneği olduğu gibi, halkın isteklerinin karşısında durmuyor. Madencilerle dostluklar kurup halkı düşündüklerinin tersine ikna etmeye uğraşmıyor!
Badem, altıncıları ve onlara izin verenleri Ödemiş’e sokmamak kararlılığında. Yanlış anlaşılmasın, o bunu hiçbir zaman dillendirmedi. Ancak tesadüf bu ya… Ne zaman altıncılar gelse, Gölcük Yaylası köylüleriyle görüşmek istese, belediye çalışmalarına takılıyorlar… Yollar kazılıyor ya da iş makineleri çalışırılıyor. Yine tesadüfen son ziyaret köyün pire yüzünden karantinaya alınmasıyla iptal edildi… Belediye Başkanı halkın pire şikayetlerine çözüm olarak köye karantinaya aldı ve köşe bucak ilaçladı… Altıncılar ise, geri döndüler!
İşin doğrusu Belediye Başkanının bir engelleme çalışmasında bulunmadığı. Ancak tesadüfler işte…
Belediye Başkanı Altın Madeni konusunda ne diyor?
“Ödemiş halkı ne diyorsa ben de onu diyorum” cevabı Ödemişlilerin alıştığı bir cevap. Çünkü Mahmut Badem, onların her istediğini yapmaya, onları mutlu etmeye gerçekten gayret gösteren bir belediye başkanı. Zaten halk arasında kendisine “Bal Mahmut” denmesinin nedeni de bu…
Doğayı koruyan tesadüflerin Ödemiş halkı gibi sürmesini diliyoruz.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER