SON DAKİKA

Egeekspress

Urlalı kadınlar iş kurmak için hazırlar!

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 3:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Urlalı kadınlar iş kurmak için hazırlar!

Urla Belediyesi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi işbirliği ile 6 ay önce başlatılan “kadınlar için girişimcilik destek projesi” tamamlandı.

Kendi işini başlatmak ya da geliştirmek isteyen kadınlar için düzenlenen girişimcilik eğitimleri sonucunda eğitimlere katılan 165 kadına sertifikalarını Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar dağıttı.
Kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımlarına ilişkin birçok çalışmaya imza atan Başkan Uyar konuşmasında, “Bu çalışmalar benim için bir rüyaydı. Çünkü bir kadını eğitmek, bir toplumu eğitmektir. Ev ekseninde üreten ama neyi ne kadar üretip, nasıl pazarlayacağını bilemeyen çok kadınımız vardı. Þimdi üretici kadın kooperatifi çatısı altında güçlerini birleştirerek, bu konuda eğitim aldılar ve üretimlerinden para kazanmaya başladılar. 6 aydır bu işe gönül veren, emek veren herkese çok teşekkür ederim.” sözlerine yer verdi.
Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sertifika törenin katılımcıları arasında Urla İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tuncay Keskin ve Veteriner Ayşegül Avşar, Urla Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehtap Baydak, Garanti Bankası Yetkilisi Esra Özemre Çıtak, İzmir Ticaret Borsası İcra Kurulu Üyesi Zeynep Gürel, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Özün, Avrupa Birliği Kalkınma Ajansı Mali Destek Programı Proje Koordinatörü Yeliz Buğurcu, Başarılı Kadın Girişimciler Bahar Doğru, Mehtap Pakçe ve Hatice Þimşek yer aldı.
En genç girişimcinin 16 yaşında olduğu eğitimlerde girişimciler 6 ay boyunca, girişimcilik konusunda temel bilgiler aldılar. Kredi kaynakları hakkında bilgiler edinip, gönüllü danışmanlardan iş planlarını hazırlamak için destek aldılar.
Sertifikalarını alan girişimci kadınlar törenin ardından, kamu kurumları, odalar, kredi kuruluşları, mikrokredi imkanı sunan kuruluşlar ve bankacı katılımcılar tarafından merak ettikleri sorular hakkında bilgiler aldılar.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER