SON DAKİKA

Egeekspress

KANDİLLİ’DEN DEPREM AÇIKLAMASI!

Bu haber 21 Temmuz 2017 - 12:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.
KANDİLLİ’DEN DEPREM AÇIKLAMASI!

Bodrum açıklarında Gökova Körfezi’nde meydana gelen deprem sonrası Kandilli Rasathanesi depremin 6,6 büyüklüğünde olduğunu açıkladı.Geride bıraktığımız gece 01:31’de Ege Denizi’nde deprem meydana geldi. Halkın büyük bir korku yaşadığı depremin ardından Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi bir açıklama yaptı.

Kandilli Rasathanesi yetkililerinin yaptığı açıklama şu şekilde;

“01:31’de Bodrum’un güneyinde son verilere göre 6,6 büyüklüğüde bir deprem meydana geldi, kıyıya 10 km uzaklıkta oldu. İstanköy Adası’nda da 2 kişi hayatını kaybetti.

5,5 büyüklüğüne kadar artçı deprem bekleyebiliriz. Vatandaşlarımızın teyakkuzda olmasını öneririz. Tsunami konuları gündeme geliyor; Kandilli Rasathanesi bölgesel tsunami servis sağlayıcıdır. Bu bölgede olacak tsunami uyarısı bizden yapılıyor. Bu deprem sonrası da Bodrum limanda bulunan ölçüm merkezimizde tsunami 13 cm olarak ölçüldü. Ancak sonrasında gelen bilgiler 30-40 cm’lik tsunami dalgası görüldüğü yönünde. Kıyıdan 100 metre içeriye kadar su girdi. En büyüğü 4,8 büyüklüğünde 160 artçı meydana geldi.
Gökova Körfezi’nde son 15-20 yıldır deprem etkinliğinde bir artış var. Dün akşam meydana gelen deprem Gökova Körfezi’ndeki sismik boşluğu doldurdu. Deprem kırılan bir fay neticesinde meydana geldi.

ÜLKEMİZ DEPREM BİLİNCİYLE YAŞAMALI
Ülkemiz bir deprem ülkesi vatandaşlarımız bunun bilinciyle davranmalı. Ülkemizin yüzde 85’i deprem bölgesi. Ülkemiz bu bilinçle yaşamalı. Deprem elbette olacaktır. Her sene Batı Anadolu’da 3-4 cm’lik bir hareket söz konusu. Depremin ne zaman olacağını bilemiyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde depremin zamanı konusunda bilgi verilemiyor.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER