SON DAKİKA

Egeekspress

ADALET YÜRÜYÜŞÜ İZMİR CHP’Yİ TOPARLAR MI?

Bu haber 23 Temmuz 2017 - 10:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ADALET YÜRÜYÜŞÜ İZMİR CHP’Yİ TOPARLAR MI?

Adalet yürüyüşünün partinin kalesi İzmir’deki etkilerini irdelemek gerek.
Bana sorarsanız 1980’den bu yana; CHP ilk kez örgütlülük ruhuna ve disiplinine kavuşmak için önemli bir adım attı… Ümit var bir durum bu! Ancak İzmir bu yürüyüşe gerekli katkıyı vermedi.
Öte yandan Deniz Baykal’ın bu büyük adıma katkı vermemesini nasıl karşılar, bu durumu nasıl değerlendirmek gerekir sorusu karşımıza çıkıyor!
Bana kalırsa, Baykal Kılıçdaroğlu’na karşı tavrını ortaya koydu…
“Biz artık rakibiz” diyor!
Konumuz Adalet Yürüyüşünün İzmir’e etkileri olduğuna göre, belediye başkanlarından da bahsedelim. Adalet Yürüyüşünü yolda yakalayıp, birkaç kare fotoğraf çektirip dönenler çoğunlukta… Bunlar destek oluyormuş gibi görünseler de gerçek amaçlarının mevcut durumlarını korumak gayesi olduğu açık.
Bireysel Destekler dışında Örgütsel anlamda, İl başkanı Asuman Ali Güven, Aziz Kocaoğlu, Allattin Yüksel ve İlçe belediye başkanlarının son derece kötü bir sınav verdiği açık. İzmir’den başlattıkları Adalet Yürüyüşü’nün Manisa’yı geçemeden fiyasko ile sonuçlanması bu işi ciddiye almadıklarının kanıtı…
CHP İzmir’de 22 ilçe Belediyesine sahip… Bir de Büyükşehir var!

İl Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ekibinden…
Yani Adalet Yürüyüşünü ciddiye almayan ve gerekli desteği vermeyen ekibin kimliği açık… CHP’ye 8 belediyeyi kaybettiren ekip!
Bu ekibin Adalet Yürüyüşü yankılanmaya ve başarıya ulaşmaya başladığında bu başarıda payları olduğunu göstermek için sarf ettikleri sahte çabaları , taktire şayan tabii!!! Kılıçdaroğlu ile fotoğraf çektirmeye koşmaları hayli ilginç. Gömleklerinde ter yoktu ama, yürüyormuş gibi fotoğrafları vardı.

Burada bir gerçek ortaya çıkıyor. CHP’nin İzmir’de kurtulması, sırtından atması gereken çok ağırlığı var!
Öncelikle AKP ile neredeyse el-ele yürüyen ve CHP’ye büyük zararlar veren Aziz Kocaoğlu ve ekibinden kurtulmak yapabileceği en doğru iştir. Tabii eğer Adalet Yürüyüşü ile yakaladığı ivmeyi korumak istiyorsa.
Aziz Bey’in ekibinde AKP ile yoldaş olmuş çok sayıda belediye başkanı da var. Bunların başında Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç var! Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur var… Ve tabii ki Aziz Bey var! Daha birkaç belediye başkanını da sayabiliriz.
CHP Adalet yürüyüşü’nün olumlu etkilerini korumak istiyorsa, bu ekibe dikkat etmeli.

İkincisi, Meral Akşener’le yakın temasta olan bazı milletvekili ve belediye başkanlarını da tespit etmek durumunda…
Deniz Baykal Kılıçdaroğlu’na rakip olabilir.
Buna kimse kızmamalı… Demokratik bir girişim olur! Kılıçdaroğlu’nun bu güne kadar aldığı başarısız seçim sonuçlarını, saçma sapan çıkışlarını, söylemlerini Adalet Yürüyüşü unutturur mu? Hep birlikte göreceğiz. Ancak Baykal’ın güçlü bir rakip olduğu gerçek!
Biz gelelim yine izmir’e…
İlçe kongreleri başlıyor. Egosu tavan yapmış atama belediye başkanları geleceklerini garanti altına almak için şimdi kongre oyunlarına başladılar… Gizli toplantılarla, manipülasyonlarla “Ben karışmam” yalanı ile kongrenin gidişatını etkilemeye soyundular. Delege gücünü istiyorlar.
Oysa onların görevi, CHP adına halka hizmet etmektir.
Kılıçdaroğlu bu işe engel olmalı…
İşin özetine gelince…
Birkaç madde ile sıralamak gerekir…
1-Adalet Yürüyüşü İzmir’de CHP’ye ivme kazandırdı.
2-Ama bu ivme halkın küskünlüğünü ortadan kaldırmadı.
3-Kılıçdaroğlu CHP’ye zarar veren unsurlardan kurtulmak zorundadır.
4-Deniz Baykal’ın Genel Başkan’a rakipliği demokrasinin gereğidir. Kimsenin kızmaya hakkı olamaz.
5-Adalet Yürüyüşü’nün etkileri çok uzun sürmeyecektir. İlçe kongrelerinde saçmalık yaşanmasını kimse istemiyor. Özellikle İzmir’de Aziz Kocaoğlu ekibine dikkat! Belediye Başkanlarının ilçe kongrelerine bodoslama dalmalarına engel olunmalı!

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER