SON DAKİKA

Egeekspress

UZUN TATİL YAŞ GİBİ!

Bu haber 09 Ağustos 2017 - 8:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.
UZUN TATİL YAŞ GİBİ!

Kurban Bayramı tatilinin 6 gün olması için vatandaş ve turizmciler hükümetten 31 Ağustos Perşembe günü olan arifeyi de tam gün tatil ilan etmesini BEKLERKEN, EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKÇİ’DEN İLGİNÇ BİR AÇIKLAMA GELDİ.
Bakan Zeybekci, Kurban Bayramın’da uzun tatil beklentisi üzerine yaptığı açıklamada “Türkiye olarak tatilden daha çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili alınacak kararlara da saygı duyuyorum” ifadelerini kullandı.
Kurban Bayramın ilk günü 1 Eylül Cuma’ya denk geliyor. Böylece 2 Eylül Cumartesi, 3 Eylül Pazar ve 4 Eylül Pazartesi de tatile denk gelecek. 31 Ağustos perşembe ise arife günü. Çarşamba günü ise 30 Ağustos Zafer Bayramı olduğundan dolayı resmi tatil.
Vatandaşın ve turizmcilerin ise hükümetten beklentisi yarım gün olan arife tatilini tam güne çıkarması. Böyle olursa bayram tatili 6 güne çıkacak. Vatandaşın ve turizmcilerin gözü Bakanlar Kurulu’nun tatil kararında. Ancak Zeybekçi’nin açıklaması tatilin uzamayacağı sinyali veriyor. Bakalım son karar ne olacak?

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER