SON DAKİKA

Egeekspress

ATATÜRK LİSESİ DERSLİKLERİ TÜRGEV’E TAHSİS EDİLİNCE

Bu haber 11 Ağustos 2017 - 9:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ATATÜRK LİSESİ DERSLİKLERİ TÜRGEV’E TAHSİS EDİLİNCE

İzmir Atatürk Lisesi’nin dersliklerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğunu Türkiye Gençlik Vakfına(TÜGVA) tahsis edilmesine tepkiler büyüyor. Atatürk Lisesi mezunları İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurarak soruşturma açılmasını istediler!
Okulda toplanarak basın açıklaması yapan Atatürk Lisesi Mezunları Derneği üyeleri bu gelişmenin kabul edilemez olduğunu vurguladılar. Açıklamaya siyasilerden de destek geldi.
ÖDP, CHP, Halkevleri, Eğitim-Sen ve Veli-Der’in de destek verdiği açıklamaya CHP’li vekiller Musa Çam, Atilla Sertel, Özcan Purçu ve Tacettin Bayır da katıldı.
Mezunlar Derneği’nden yapılan açıklamada okulun konferans salonunda gerçekteştirilen seminerden yansıyan görüntülerde Anayasaya ve laik, demokrat eğitim sistemine aykırı pek çok unsur olduğuna dikkat çekildi.
İzmir Atatürk Lisesi’nin önemine vurgu yapılan açıklamada, okulun sıradan bir okul olmadığı ve laik, çağdaş eğitim ve yaşam sistemini ülkeye kazandıranların bizzat yetiştiği bir okul olduğu aktarıldı.
Öte yandan Lisenin bahçesinde bulunan Sağlık Ocağı geçtiğimiz yıllarda büyük tartışmalarla kaldırılmış, boşalan alana yurt yapılmıştı. Bu gelişme özellikle yaşlı insanları zor durumda bırakmıştı. Çevre sakinleri bunun uzun soluklu bir plan olduğunu vurguluyorlar.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER