SON DAKİKA

Egeekspress

KARIŞIKLIK MI VAR?

Bu haber 11 Eylül 2017 - 7:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.
KARIŞIKLIK MI VAR?

ABD Federal tutukevleri resmi sitesinde yer alan bir bilgi, Türkiye’yi hareketlendirdi. İnternet üzerinden ulaşılabilen ABD federal hapishanelerindeki tutukluların son durumu hakkında bilgi veren resmi sitede, Zarrab’ın 9 Eylül günü serbest bırakıldığı bilgisi yer aldı.

Ancak Zarrab’ı yargılayan New York Güney Bölge Federal Mahkemesi kayıtlarında, Zarrab’ın serbest bırakıldığına ilişkin bir karar bulunmuyor. ABD resmi mahkeme kayıtlarında Zarrab dosyasına giren son bilgi, AKP’li eski bakan Zafer Çağlayan’ın da davaya dahil edilmesine ilişkin son iddianeme. Zarrab’ın serbest bırakılmasına ilişkin mahkeme yargıcı Richard Berman’ın herhengi bir kararı ise dava dosyasına girilmemiş durumda.

SAVCILIĞA GÖRE ZARRAB HÂLÂ TUTUKLU

Ancak New York Güney Bölge savcılığı, Zarrab’ın salıverilmediğini, hâlâ tutuklu olduğunu bildirdi.

SÖZCÜ GAZETESİ’NİN haberine göre yetkililer Zarrab’ın salıverilmesine ilişkin bir mahkeme kararı bulunmadığını, kendisinin hâlâ federal hapishanede olduğunu bildirdiler.

Aynı kaynaklar, söz konusu bilgi karmaşasının ABD Federal Cezaevi sistemindeki bir teknik karışıklıktan kaynaklanmış olabileceğini de ifade ettiler.

reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER