SON DAKİKA

Egeekspress

SAHTE UFOCULARA KANMAYIN!

Bu haber 09 Ekim 2017 - 10:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.
SAHTE UFOCULARA KANMAYIN!

Dünyanın en popüler konularından birisi şüphesiz dünya dışı yaşam… Televizyonlarda sık sık rastladığımız UFO araştırmacıları uzaylı yaratıkların cinslerine kadar sayıyorlar. Bunu o kadar büyük bir ciddiyetle yapıyorlar ki, bir çoklarımız kendisini inanmak zorunda hissediyor.

İzmirli UFO araştırmacısı Mustafa Akdemir ise, gerçekte dünya yüzünde hiç kimsenin bir uzaylı ile teması olmadığına inanıyor ve bu tezi bazı argümanlarlar ile çürütüyor.

Mustafa Akdemir, dünya dışı yaşamın olmamasının imkansızlığına değiniyor ama, “Bu bizim dünyalıların onlarla temas ettiği anlamına  gelmiyor” diyor.  Bir çok UFO araştırmacısının NASA’nın  uzaylılar ile temasta olduğu  söylemlerinin gülünçlüğünü anlatırken bakın neler söylüyor:

“Diyelim ki, NASA onların söylediği gibi, uzaylılardan teknoloji yardımı alıyor. Diyelim ki, onların dediği gibi, griler, maviler, reptilyanlar gibi türler dünyada yaşıyor. Yani ışık hızını aşıp aşıp buraya geliyorlar ve Amerikalılarla, Ruslarla konuşuyorlar, hatta işbirliği yapıyorlar. NASA  milyon Dolarlar harcayıp,  Mars’a uzay aracı neden gönderiyor? Dünyanın en büyük keşfini yapmak için. Yani orada mikroskobik ölçekte bir canlı formu bile bulsa, bayram yapacaklar. İyi ama, madem  ışık hızını aşıp gelen uzaylılar ile temastalar, onlara n iye sormuyorlar Mars’ta ne var diye?  Buraya kadar gelebilen zeki canlılar kısa bir süre içinde Mars’a gidebilecek ve incelemeler yapabileceklerdir. Dolayısıyla  NASA’nın da milyarlar harcamasına gerek kalmayacaktır.”

Yalanla beslenen uzaylı masallarını ticari gelir haline getirenlerin  her gece televizyonlarda yazdıkları kitapların reklamını yaptıklarını anlatan Mustafa Akdemir, ilkel çağlardan bu yana gökten gelenler ile ilgili bulguların var olduğunun da altını çizerken, “Modern çağda, karşılaşma delili yoktur. Uzaylıların insanlarla temas içinde oldukları, kaçırıldıkları, hayal ürünüdür.  Evet gök yüzünde bir çok tanımlanamayan cisimler görmekteyiz. Ancak bunların uzay araçları olduğuna dair bir delil de yoktur. UFO açılımı uzay aracı anlamına gelmez. Tanımlanamayan gök cisimleridir. Uzay çok aldatıcı görüntüler ortaya koyuyor. Yıllardır yaptığım araştırmalarda binlerce UFO fotoğrafı çektim. Ama acaba hangisi uzay aracı? Bir gün bir temas yaşanırsa veya yakından bir uzay aracı fotoğrafı çekilirse,  bu dünyanın en büyük keşfi olacaktır” diyor.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER