SON DAKİKA

Egeekspress

OLUŞUM DESPOT YÖNETİME KARŞI

Bu haber 10 Ekim 2017 - 9:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.
OLUŞUM DESPOT YÖNETİME KARŞI

Suat Çağlayan ismini, özellikle İzmirliler çok iyi bilirler…  Yardım severliği, mütevazı kişiliği ile şehrin yaşanlarının gönlünde ayrı bir yeri olan Dr. Suat Çağlayan, 21. Dönem İzmir Milletvekili  ve eski Kültür Bakanı… İzmir’de bir çok hastanede görev yapan ve tıp insanlarının yetişmesine katkı veren Suat Çağlayan doktorluğu ve siyasi kişiliği yanında yazarlık da yapıyor.

Bir çok kitabı bulunan eski bakan, şimdilerde Meral Akşener’in partisinin kurucu üyeleri arasında yer alıyor.  Ancak Suat Çağlayan bu girişime “Parti kurmak” olarak bakmıyor!  O’na göre bu bir Kuva-i Milliye hareketinin tekrarı.

Yeni partinin kurucu üyeleri arasında yer alan Suat Çağlayan, İzmir’de Meral Akşener’in Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaretinin “Aziz Bey yeni partiye geçecek” şeklinde yorumlanmasına da “Acımasız öngörüler” olarak baktığını söyledi ve  “Bu bir insani ilişkidir. Ben o sırada Bursa’da parti programının hazırlanması konusunda çalışıyordum.  İzmir’de değildim. Ama bu ziyaretin gerçekleşmesine çok memnun oldum. Ne kadar iyi yapmış Meral Hanım. Bunun altında ne aranmalı ki? Üstelik Aziz Bey’in bir arayış içinde olduğuna da inanmıyorum.  Meral Hanım önce İtokenk’e gitmiş. Orada sanıyorum bir tanıdığı vasitası ile insanlarla buluşmuş. Sonra da  Aziz Bey’i ziyaret etmiş. Aziz Bey, Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Bu saygıyı hak ettiğini düşünüyorum” dedi.

BU BİR KUVA-İ MİLLİYE HAREKETİDİR.

Suat Çağlayan Yeni Parti çalışmalarını anlatırken “Güçlü bir örgüt oluşturmak zorundayız. Her kesimi kucaklamak zorundayız.  Bu parti olmak, milletvekili seçilmek, bakan olmak olayı değil.  Ülkeyi despot yönetime götüren Cumhurbaşkanının karşısına yeni bir isim çıkarıp Türkiye’nin normalleşmesini sağlamak. CHP MHP olayı değil. Bir Kuva-i Milliye hareketi gibi görülmeli bu girişim. Despot yönetimin karşısına bir isim çıkarmak ki; bu ismin Meral Akşener olmasını çok istiyoruz, ülkeyi normalleştirmek  arzusundan doğan bir çalışma bu. “dedi…

DSP BİR CENTİLMENLER KULÜBÜYDÜ.

Kendisinin Meral Akşener tarafından aranarak, parti kuruluşuna dahil olduğunu anlatan Suat Çağlayan “Sanıyorum Sosyal demokratların temsilcisi gibi düşünüldüm. Zaten Meral Hanım’a yazılarımla destek veriyordum.  Çağrıya mutlulukla cevap verdim. Partimden de daha dün istifa ettim. Dediğim gibi, bu bir parti olayı değil. Bir ülkenin kurtuluş hareketi. Benim çok kıymetli DSPli arkadaşlarım var. Ve  DSP bir centilmenler kulübü gibiydi. Çok değerli, devlet terbiyesini bilen, herkese saygılı, halkın haklarını koruyan insanları barındırdı o çatı. Biz herkesi bir araya getireceğiz. MHPlilere, CHPlilere, hatta AKPlilere bu girişimin bir vatan görevi olduğunu anlatmak zorundayız.  Onların da bu harekete katılmalarını sağlamak zorundayız. Ülkeyi  despotça yöneten bir  Cumhurbaşkanından kurtulma girişimidir bu” dedi.

SUAT ÇAĞLAYAN’IN YENİ ROMANI

Bir çok çocuk kitabı da yazarak edebiyat dünyasına katkı sağlayan Dr. Suat Çağlayan’ın son kitabı da çıkmak üzere. Tıbbiye öğrencisi iken  İstanbul’un işgaline karşı koymak için direniş örgütü kurulmasına büyük katkılar sağlayan ve Sivas Kongresi’nde yaptığı manda karşıtı konuşmalarıyla tarihe geçen Hikmet Boran’ın hayatını romanlaştıran yazar, yeni parti heyecanının yanında yeni eserinin de heyecanını yaşıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER