SON DAKİKA

Egeekspress

BU SEÇİM İZLENMEYE DEĞER!

Bu haber 11 Ekim 2017 - 12:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BU SEÇİM İZLENMEYE DEĞER!

İzmir’in Urla ilçesi ilginç bir seçime hazırlanıyor.  İlçenin kanayan yarası haline gelen Esnaf Odası önümüzdeki yılın ilk aylarında seçime gidiyor. Aslında Esnaf Odası konusu, ilçenin kanayan yarası…

Esnaf Odası’nın bir çok skandallarla gündeme gelmesi,  Esnaf Odası Başkanlığı görevini sürdüren Murat Özün’ün esnaf olup olmadığı konusundaki tartışmalar, oda içinde meydana gelen olaylar, yaklaşan seçimleri ilginç kılıyor!

Bugün Esnaf Odası Başkanlığını sürdüren Murat Özün, aslında Esnaf Odası’nın bir çalışanıydı.  Ancak onun, esnaflıkla ilgisi sorgulanır oldu. Murat Özün, esnaf odası kayıtlarına göre, terzi. Ancak bir televizyon programında aşçı olduğunu söyleyince işler daha da karıştı. Odada bir hanımla yaşadığı ilginç ilişki, KOSKEB başvuruları sırasında esnaftan aldığı takip paralarına Akhisar’dan bir kereste firmasının faturalarını vermesi  tüm olanların tuzu biberiydi.

Murat Özün, bu seçimlerde zorlanacağa benzerken, adaylığını açıklayan Aydınhan Gıda’nın sabihi Ahmet Aydınhan, çalışmalarına başladı bile. Babadan dededen esnaflık yapan Aydınhan, bu seçimlerin gerçekten ilginç olacağı görüşünde.

Esnaf Odasının esnafın hizmetinden uzaklaştığını iddia eden Aydınhan,  geçtiğimiz dönemde siyasete bulaştığı için seçimleri kaybettiğini dile getirirken “Ben artık siyasetten uzağım.  Esnaf Odamızın esnafa hizmet etmek konusunda aktif hale getirilmesi için adayım” diyor.

Ahmet Aydınhan, mevcut yönetimin şaibeli tavırlarından da bahsederken “Bir çok olumsuzluklar var.b Bunları zaman zaman açıklayacağım, daha çok erken. Ancak mevcut başkan esnafın başkanı olacak nitelikleri taşımıyor. Öncelikle esnaf değil. Terzi olduğunu iddia ediyor, bir düğme dikmemiş. Bir kuruş vergi vermemiş. Bir adam çalıştırmamış. İş yeri adresi olarak evini göstermiş, telefon olarak  esnaf odasının numarasını yazdırmış. Bir televizyon programında aşçı olduğunu söylüyor. Bu arkadaşın esnaf odasına yakışmayan tavırları herkesçe biliniyor. Son bomba KOSGEB müracaatlarında yaşandı. Esnaf arkadaşlardan takip ve danışmanlık paraları alındı, bunun karşılığında Manisa’nın Akhisar ilçesinden danışmanlık yaptığı iddia olunan kerestecinin faturaları verildi.  Urla esnafının daha iyi şartlarda para kazanmasını istiyoruz.  Esnafın sorunlarını ve eksiklerini biliyoruz. Esnaflar naif insanlardır.  Esnaf odaları birilerinin geçimini temin etmek için kullanılacak yerler değil, hizmet makamlarıdır.” diyor…

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER