SON DAKİKA

Egeekspress

BAŞBAKAN’IN MESAJI AÇIK!

Bu haber 20 Ekim 2017 - 11:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BAŞBAKAN’IN MESAJI AÇIK!

İstifası beklenen belediye başkanlarıyla ilgili açıklama yapan Başbakan Yıldırım, “Arkadaşlarımız gereğini yapacaktır” dedi. Yıldırım, DAEŞ’ten kurtarılan Rakka’da Öcalan posteri açılması üzerinden de ABD’yi eleştirdi.

Başbakan Binali Yıldırım cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstifası istenen belediye başkanlarıyla ilgili değerlendirme yapan Yıldırım, “Arkadaşlarımız gereğini yapacaklardır, buna inanıyorum” dedi.

Yıldırım’a DEAŞ’tan kurtarılan Rakka’daki Öcalan posterleri de soruldu. YPG ve PYD terör örgütleriyle işbirliği yaptığı gerekçesiyle ABD’yi eleştiren Yıldırım, “Müttefikimiz olan ABD’ye hep söyledik, bir terör örgütüyle başka örgütü yok etmek için işbirliği yapmak ne kadar hazin bir sonuca götürdüğünü son fotoğraf ortaya koydu” diye konuştu.

Yıldırım şöyle devam etti:

“ABD, YPG ve PYD’nin terör örgütü olduğunu anlamak için neyi görmek istiyorlar? PKK terörist başının fotoğrafının orada sergileniyor olması açıkçası ABD-Türkiye müttefik ilişkisinin de en büyük zararı vermektedir. Bu davranışıyla ABD, terörle işbirlği yapmakla kalmıyor aynı zamanda Türkiye ve Suriye’nin geleceğini tehlikeye atıyor.”

ABD ile görüşmeleri devam eden vize krizine de değinen Yıldırım, “Dışişleri yetkilileri karşılıklı değerlendiriyor, umut ederim konu suhuletle çözüme kavuşur” şeklinde konuştu.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER