SON DAKİKA

Egeekspress

MEKTUPLARI AÇIK ARTIRMADA

Bu haber 20 Ekim 2017 - 12:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.
MEKTUPLARI AÇIK ARTIRMADA

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa Belediyesi, 41 yıllık yaşantısına sayısız önemli eser bırakan Sabahattin Ali’yi, çeşitli etkinliklerle anacak. Sabahattin Ali’nin aşk mektupları açık artırmada satılacak.
Sabahattin Ali, 110. doğum yıl dönümü dolayısıyla Tekirdağ’da anılacak. “Bu Toprağın Çınarı Sabahattin Ali” programı kapsamında etkinlik, 20 Ekim Cuma günü Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda saat 19.00’da kitap imzalama programı ile başlayacak.
Saatler 20.00’yi gösterdiğinde Metin Avdaç’ın yönetmenliğini yaptığı Sabahattin Ali’nin hayatının anlatıldığı “Sabah Yıldızı” belgesel filminin gösterimi yapılacak. Belgesel film gösteriminin ardından saat 22.00’de Prof. Dr. Filiz Ali ve Metin Avdaç ile Sabahattin Ali konulu söyleşi gerçekleştirilecek.
Etkinlik kapsamında 21 Ekim Cumartesi de Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda saat 21.00’de Ali Kocatepe ile Sabahattin Ali şarkıları konseri düzenlenecek.
Öte yandan Romancı Sabahattin Ali’nin edebiyat öğretmeni Nahid Fıratlı’ya yazdığı aşk mektupları, İstanbul Müzayede tarafından pazar günü açık artırma ile satışa çıkacak. Beşiktaş Point Otel’de yapılacak müzayedede, Sabahattin Ali’nin ünlü şiiri ‘Melankoli’nin kendi el yazısıyla olan nüshası da yer alacak. Sabahattin Ali’nin, “Beni en güzel günümde sebepsiz bir keder alır” sözleriyle başlayan “Melankoli” adlı eseri de Nahid Fıratlı için yazdığı biliniyor.

reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER