SON DAKİKA

Egeekspress

YETTİ GARİ Mİ DİYECEK?

Bu haber 23 Ekim 2017 - 8:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.
YETTİ GARİ Mİ DİYECEK?

Meral Akşener’in partisinin kuruluşunu ilan etmesine saatler kala, kulislerde çalkalanan bir haber, İzmir’in ve Ankara’nın gündemi oldu.

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Akşener’in yeni partisine mi katılıyor?

Aylar önce ortaya koyduğumuz öngörünün şimdi soru gibi ortada kalması, siyasi hafızaların zayıflığını ortaya koyuyor! Aytun Çıray’ın yeni partiye geçmesi için bir çok haklı neden olduğunu zaten yazmıştık!

Hepsini burada yeniden sıralamanın bir alemi yok… Ama şunu söyleyebilirim ki; Çıray CHP içinde ne İsa’ya ne de Musa’ya yaranamadı…  Aldığı görevleri büyük bir şevkle yetirene getirdi mi? CHP gibi bir partinin yapısını iyi bilen biri olarak ben bu soruya düşünmeden “evet” diyebilirim.  Hataları oldu mu? Ona da “evet” Ama, bu hataların bir çoğunun partiyi oluşturan sistemden kaynaklandığını düşünüyorum.

SAAT 15.30 BULUŞMASI      

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray bu gün 15.30’da Ankara’da CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile bir araya geliyor.  Bu buluşma ne buluşması?

Veda mı?

Bir anlamda “evet”

Aytun Çıray’a göre, karşılıklı fikir alışverişi yapılacak. Bu buluşmayı bir pazarlık gibi görenler veya topluma öyle empoze edenler  olabilir ve olacaktır da.  Aziz Bey’in yaptığı gibi “Giderim ha” tarzının, iyi tanıdığım baba dostu Çıray’a göre olmadığını çok iyi biliyorum.

Bu güne kadar çok, hatta bazen sert eleştirdiğim Aytun Çıray, “net” insandır.  Sorulan  sorunun doğru cevabını dolambaçlı da olsa karşısındakine verir.

Benim fikrim;

15.30’daki  buluşma; Aytun Çıray’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nu bilgilendirme amacını taşıyor! Yani; bence Çıray, “Buraya kadar” diyecek onu CHP’den ayıran nedenleri sıralayacak ve ateşten bir gömleği üzerine geçirecek . “Ateşten gömlek” tabirini niçin kullandım?

Çıray milletvekili. Daha iki sene bu görevini sürdürecek. Rahatı yerinde…

Ama, CHP Ana Muhalefet Partisi olarak bekleneni verebilecek durumda değil. Enerjisini yitirmiş, ülkede olanı biteni anlatma işini Halk TV’ye çıkan üç-beş kişiye bırakmış, her şeyi kabullenmiş, gelişmeleri seyretmekle yetinen bir parti durumunda.  

Yeni partiyi ise yoğun mücadele günleri beklediğinden hiç şüphem yok. Aytun Çıray’ın rahatını bozup, böyle bir mücadeleye girişmesini ben şahsen ateşten gömlek olarak nitelendiriyorum.

Ama siyasetçilerin gerektiği zaman, rahatlarını bozmalarının bir yurt görevi olduğunu her zaman söyleyen biri olarak, bu transferi doğru bir girişim diye nitelendiriyorum!  

Aytun Çıray 15.30’da Kılıçdaroğlu ile buluşuyor… Ve bana göre bu buluşmada  Çıray “Yetti gari, buraya kadar” diyecek!

reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER