SON DAKİKA

Egeekspress

AYTUN ÇIRAY İZMİR İÇİN İYİ ADAY!

Bu haber 24 Ekim 2017 - 9:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AYTUN ÇIRAY İZMİR İÇİN İYİ ADAY!

Dün sabah CHP Milletvekili Aytun Çıray’ın saat 15.30’da istifa edeceğini ilk duyuran olduk.  Olaylar dediğimiz gibi gelişti…  Öngörümüz doğru çıktı ve Aytun Çıray dediğimiz saatte, Kılıçdaroğlu’na istifasını sundu…

Dedik ki; Aytun Çıray’a kimsenin kızmaya hakkı yok!  CHP’de aradığını bulamadı… Göstermek istediği performans engellendi… CHP’nin kaotik yapısı içinde, Çıray, rahat hareket imkanı bulamadı.  Bütün bunlar gerçektir!

Anlamadığım konu; CHP lideri Kılıçdaroğlu ile nasıl bir anlaşma içinde olduğudur!

Nasıl bir iş birlikteliği düşünmektedir?

Siyasi hesap nedir?

Yahu partiden istifa ediyorsun, partiyle işbirliği içinde olduğunu vurguluyorsun!  Diyelim ki; Çıray’ın kibarlığına yakışan bir istifa tarzıdır bu! Olabilir…

CHP’den istifa eden Çıray’ın dün, “ateşten gömlek” giymeye talip olduğunu da yazmıştım… Bu doğru… Büyük bir mücadelenin, kurmaylarından biridir artık o…  Mücadele ise meşakkatli bir iştir!

Dün açıklamasını yaptıktan bir kaç basın mensubuyla görüştükten sonra telefonlarını kapatıp, sorulacak sorulardan kaçması ise; bana Aytun Bey’in henüz mücadeleye hazır olmadığı izlenimini verdi.

Muhterem; istifa etmişsin, günün adamı olmuşsun…  CHP seçmeninden aldığın oyları bir başka oluşuma aktarmışsın! Senin telefonlarını kapatmak gibi bir hakkın olabilir mi?

Elbette olmamalı…  Basın mensupları sana sorular soracak, aydınlanacak, kamuoyunu aydınlatacak. “Ben açıklamamda her şeyi yazdım” demek yetmez. Sen İzmir Milletvekilisin öncelikle… Ankara’dan açıklama yapıyorsan, özellikle İzmir basının telefonlarını bekleyeceksin!  Aramadılar, sen tek tek aklına gelenleri arayacaksın, bir iki laf edeceksin!

Zor geldi Aytun Bey’e konuşmak!

Günün adamı, gün kadardır… Bu gün yapacağı açıklamaların ise artık bence değeri yoktur!  Dün istifa açıklaması bir vatandaş olarak bende “umut” verici bir etki yapmış olsa  da, sonradan yaşadığım hayal kırıklığı idi… Bizim milletvekili, telefonlarını kapatmış, muhtemelen bir otel odasında veya evinde istirahata çekilip televizyonlardan, ulusal basında ne etki yarattığını tartmıştır!

Bu klasik bir politikacı tarzıdır… Eski usul…  Çağdaşlıkla bağdaşmayan bir tavır ama, bunu nasıl anlatacaksın Aytun Bey’e?

Neyse… Önemli de değil…  Politikacılara yanlışlarını anlatmanın en iyi yolu sandıklardır!

Aytun Çıray; benim kanımca, Meral Akşener’in İzmir Büyükşehir adayıdır ki;  samimiyetle söyleyeyim, bu kent  için iyi bir aday profilidir.  Ama bu tarzı değiştirmesini kendisine ısrarla  öneriyorum…

Akşener’in partisi,siyasi dengeleri elbette değiştirecektir. Özellikle yerel seçimlerde  İzmir ve ilçelerinde yüksek başarı oranı yakalamaları çok mümkün.

Yarın partinin kuruluşunun ilan edilmesi bekleniyor. İsimler çok önemli.  Göreceğiz.  Meral Akşener ile Aziz Kocaoğlu’nun Urla ilçesinde yaptığı basından saklı toplantının da, ayrıntıları ortaya çıkmalı.  Bu toplantının Aziz Bey’in  CHP liderine karşı elini güçlendirmek olduğunu zaten yazmıştık. CHP’nin Aziz Bey’i yeniden aday yapmamasının parti menfaatine olduğu da zeten biliniyor. Peki; Aziz Bey CHP’den ümidini kesip, Meral Akşener’in partisine geçer de, Büyükşehir Belediyesi adayı olmayı isterse?

Vallahi olmayacak şey değil…  Biz şimdiden Meral Akşener’i tekrar uyaralım. Aziz Bey’in bu saatten sonra katılacağı hiç bir siyasi oluşuma faydası olmaz.  En azından İzmir için bunu söylüyorum. Zararı ise muhteşem olur!

Aziz Bey ile Aytun Çıray’ı karşılaştırmak, kıyaslamak gibi bir niyetim elbette yok. Mukayese edilemez iki  ayrı kişidirler!

Toparlayalım. Meral Akşener’in İzmir için tercihi Aytun Çıray olur ise; bu doğru bir karardır.  Ama Aytun Çıray’ın giydiği veya giymeye niyetlendiği ateşten gömleğin üzerine bir de mütevazılık ceketi geçirmesi şart!

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER