SON DAKİKA

Egeekspress

BAYRAKLI’DA UNUTULMAZ GÖRÜNTÜLER!

Bu haber 31 Ekim 2017 - 9:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BAYRAKLI’DA UNUTULMAZ GÖRÜNTÜLER!

Atatürk ve Devrimlerinin yıkılmaz kalesi İzmir’de 29 Ekim kutlamaları muhteşem görüntülere sahne oldu. Özellikle Bayraklı Belediyesi’nin organize ettiği etkinlikler, Türkiye çapında konuşuldu.  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın yaptığı konuşma sosyal medyada tıklanma rekorları kırarken,  görsel zenginliği muhteşem gösteriler ulusal televizyonların dakikalarca yayınladığı renkli haberler oldu.

Bayraklı’daki etkinliklerde tam 4 bin kişi senkronize olarak zeybek oynadı.  Sonra da Büyük Kurtarıcı Ulu Önder Mustafa Kemal’in portresi oluşturuldu. Müthiş ışıklandırma altında inanılmaz görüntülerin sergilendiği etkinliklerde konuşan Belediye Başkanı Hasan Karabağ, duygulal olduğu kadar coşkulu bir konuşma yaptı.  Karabağ, Cumhuriyet değerlerini anlattıktan sonra o muhteşem görüntüleri oluşturan insanlara şu sözlerle teşekkür etti:

“Dünyada bir ilki gerçekleştirdiniz. Sizi kutluyorum. Geçen sene de bir ilki gerçekleştirdik, bu sene de aynı şeyi yaptınız. bugün burada Sevgili Atatürk’ün renkli kalpaklı resmini 4 bin insanımız gövdesini koyarak yaptı. Aslında bu toprağa bu gövdeler konurken sadece vücudunuzu değil, kalbimizdeki Atatürk sevgisini, Cumhuriyet sevgisini, vatanımızı, bayrağımızı koydunuz.”

 

 

 

reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER