ONA BU KUMPASI KİM KURDU?

09 Kasım 2017 - 8:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

174 GÜNDÜR, Cumhurbaşkanı’nın Marmaris’te tatil yaptığını yazdığı için tutuklu bulunan gazeteci Gökmen Ulu, tahliye edildi.

Dün ikinci celsesi yapılan davanın ilk duruşmasında ara kararını açıklayan İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, cezaevinde tutuklu bulunan arkadaşımız Gökmen Ulu için tahliye kararı verdi. Gökmen Ulu, dün akşam saat 21:00’de cezaevinden tahliye oldu. Gökmen Ulu, ailesi ve arkadaşları tarafından alkışlar eşliğinde karşılandı ve özgürlüğe adımını attı. Babasından 174 gündür uzak olan Efe’nin, koşarak ona sarılması ve birlikte yere yuvarlanmaları ise gecenin sembolü oldu. Bu manzarayı görenler göz yaşlarını tutamadılar.

PEKİ Gökmen Ulu’ya bu eziyet niçin yapıldı?

Gökmen Ulu, AKP’ye yakın bir işadamının Çeşme’de turizm alanına, otel ruhsatı ile rezidans yapıp sattığını ve bunun nasıl olabileceğini sorgulayan üç-beş gazeteciden biriydi.

İşadamı ise bu haberin kaynaklarını arayıp “Sizi OHAL’den içeriye attıracağım. Polis’ten randevu aldım” diyerek tehditler savurmuş, arkasından çok geçmeden Gökmen Ulu, Cumhurbaşkanı’nın  Marmaris’te tatil yaptığını yazdığı için tutuklanmıştı.

Aynı işadamı, kendisinin yasa dışı inşaatlarını yazan gazetecilere de kumpas kurarak dava açtırmıştı.  Soruşturmaya bakan Cumhuriyet Savcısı, gazetecilerin ifadesini almadan davayı mahkemeyegöndermiş, işadamının şirketinden bütün ilan gazetelerine “İşadamlarına büyük şantaj” diye haber yaptırılmıştı.

Oysa gazetecilerin tanımadığı şikayetçiler sonunda, “Biz böyle ifadeler vermedik” diyerek Mutlu Tuncer’i aramışlar, mahkemede gerçekleri anlatacaklarını söylemişlerdi.  Mutlu Tuncer’in de tanımadığı insanlar tarafından suçlandığı dava Aralık ayında görülecek!

Aynı işadamı Mutlu Tuncer’in de bir süre önce işinden kendi isteği ile ayrılan sekreterini aramış, “Sıra onlara geldi.” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Gökmen arkadaşımıza sevgiyle sarılıyoruz. MT