SON DAKİKA

Egeekspress

PAKETİNİZ VAR DRONU YAKALAYIN!

Bu haber 22 Kasım 2017 - 11:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.
PAKETİNİZ VAR DRONU YAKALAYIN!

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, 2018 yılı içerisinde drone taşımacılığına başlayacaklarını AÇIKLADI.

Antalya’da düzenlenen Uluslararası e-Ticaret Konferansına katılan PTT Yönetim Kurulu Başkanı Bozgeyik, Türkiye için büyük bir onur olan konferansın iki gün boyunca dolu dolu geçtiğini söyledi.

Konferansa, bakanlar, 100’ün üzerinde posta teşkilatının üst yöneticileri ve 600’ün üzerinde posta teşkilatı yöneticisinin katıldığını anlatan Bozgeyik, toplantılarda e-ticaretin ödeme sistemlerinden, posta ve lojistiğe kadar her konunun masaya yatırılıp değerlendirildiğini ve bundan sonra uygulanacak stratejilerin belirlendiğini ifade etti.

Bozgeyik, yaptığı açıklamada, konferansın Türkiye’nin hem diplomatik açıdan hem de ekonomik anlamdaki pazar payını büyütmesi açısından son derece önemli olduğunu vurgulayarak, “Konferansta 5 ülke ile ikili iş birliği anlaşması imzaladık. Bunun ötesinde daha öncesinden imzaladığımız 16 sözleşmenin uygulamasına başladık. Oluşturmuş olduğumuz e- ticaret platformuyla bu işte ne kadar öncü olduğumuzu, lider olduğumuzu bir kez daha dünyanın önünde herkese göstermiş olduk. Buradaki meselemiz, ülkemizdeki ekonomik payımızı büyütmek olduğu gibi Dünya Posta Birliği’ndeki görevimiz dolayısıyla liderlik etmekti” diye konuştu.

Türk mühendislerinin ürettiği milli Kargomat’ı tanıttıklarını vurgulayan Bozgeyik, “Kendi oluşturduğumuz e-ticaret platformumuzu burada bir kez daha tanıtma fırsatı bulduk. Yine büyük partnerlerimizle, GSM şirketlerimizle, bankalarımızla oluşturduğumuz ödeme sisteminin Türkiye Kart projesinin de burada bir anlamda altını çizmiş olduk. Bütün bunlarla, Türkiye’nin ne kadar hızlı bir şekilde büyüdüğünü, ne kadar hızlı bir şekilde kalkındığını ve dünyadaki lider ülke konumuna nasıl hızlı adımlarla yürüdüğünü, 2023 hedeflerine nasıl ulaştığını burada bir kez daha yaşamış olduk” değerlendirmesini yaptı.

Dünya’da teknolojik olarak ne yapılıyorsa PTT olarak orada ön grupta olduklarını ve Çin’deki uluslararası bir yayında, e-ticaret lojistiğinde dünyadaki ilk sekiz ülke arasında gösterildiklerini aktaran Bozgeyik, 2018’de de teknolojik olarak gelişmeye devam edeceklerini belirtti.

 

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER