SON DAKİKA

Egeekspress

ODA BAŞKANINI SEÇECEK!

Bu haber 26 Aralık 2017 - 11:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ODA BAŞKANINI SEÇECEK!

Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası muhtemelen Ocak ayında kongreye gidiyor… Şimdilik iki aday var… Birisi Esnaf Odası’nda memur olarak çalışırken, “Seyyar Terzi” olarak kayıt yaptıran ve geçtiğimiz kongrede başkan seçilen Murat Özün… Diğer aday ise 30 yıllık esnaf Ahmet Aydınhan.

Urla esnaf Odası’nda bir çok problem yaşandı ama;

Bence en büyük problem,  Murat Özün’ün aslında esnaflıkla yakından uzaktan ilgisi bulunmaması, gereksiz harcamalar yapması,  esnaf odasında bir hanımla adının çıkması ve bu olayın arkasından yaşananlar filan değildi. Esas sorun bir esnaf odası başkanının görev yaptığı ilçede belediye başkanını karşısına alıp, onun hakkında olmadık demeçler vererek  yıpratma girişimleriydi…  Oysa bir esnaf odası başkanının ilk iyi geçinmesi gereken kişi, belediye başkanıdır.  Esnafın sorunlarının yüzde 90’ının çözüm yeri belediyedir çünkü…  Bu bağlamda Murat Özün’ün belediye başkanına yaptığı saldırıların esnafın bir çok konuda sıkıntıya soktuğunu düşünmemiz doğaldır.

Ahmet Aydınhan Murat Özün’ün karşısında aday. Aydınhan küçük yaşlarında Arasta’da Malgaca pazarında başladığı esnaflık yaşamını halen sürdürüyor.

Bakalım muhtemelen Ocak ayında yapılacak Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası kongresinden nasıl bir sonuç çıkacak?

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER