SON DAKİKA

Egeekspress

BU NE İLİŞKİ MİSKET?

Bu haber 12 Nisan 2018 - 8:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BU NE İLİŞKİ MİSKET?

İzmir’de yayınlanan Demokrat İzmir Gazetesi bu hafta, basın dünyasını ayağa kaldıracak bir haberle çıktı. Gazete, Fetö Terör Örgütünün, İzmir Gazeteciler Cemiyetine sızdığı iddiasıyla yönetimin ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı’nın açıklama yapması gerektiğini belirtiyor.

Gazete haberinde Fethullah Gülen’in sağ kolu, melanet Yuvası Yamanlar Koleji’nin Genel Müdürü Sabahattin Kasap’ın Gazeteciler Cemiyeti’nin gazetesi 9 Eylül’e köşe yazarı yapıldığına dikkat çekerek, Gazete’nin Yazı İşleri Müdürü S.Ö’nün Sabahattin Kasap’ın evinin basılmasına da büyük tepkiler gösterdiğini hatırlattı.

Demokrat İzmir, Fethullah Gülen’in daveti üzerine bazı İzmirli gazetecilerin Yamanlar Koleji’nin parasıyla gizlice Amerika’ya götürüldüğünü ve terörist başı ile görüştüğünü de hatırlatıyor. Bu gazetecilerden Erol Yaraş ve Şebnem Bursalı’nın Fetö ilişkilerini gizlemek için geziyi sorgulayan gazeteciler Mutlu Tuncer ve Ender Coşkun’a iftira atarak gözaltına aldırmaları olayına da değinen Demokrat İzmir, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin haksızlığa uğrayan  gazetecilere yapılan muamele için açıklama yaptığını ancak sonra  bu açıklamayı tekzip ettiğini belirtiyor!

Demokrat İzmir, Gazeteciler Cemiyeti ve gazete yönetiminden açıklama bekliyor! Sorduğu soru ise basit: “FETÖ örgütünün has adamı gazetemizde kim tarafından yazar yapıldı, bu adamla Cemiyet’in ilişkisi ne?”

 

MUTLU TUNCER’İN YORUMU:

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’e, bu konuların  kamuoyuna yansımaması için sorular sordum ve yanıtlanmasını istedim. Demokrat İZmir’den Ahmet Toztepe de  açıklama isteyen bir dilekçeyi Misket Dikmen’e gönderdi.  Sorulan sorular şuydu:

“Biz bir FETÖ kumpası ile gözaltına alındığımızda İzmir Gazeteciler Cemiyeti, bu duruma tepki gösteren bir açıklamayı yapıp neden geri çekti? Bu açıklama cemiyet yönetiminde neden tartışmalara neden oldu? Yoksa, gazeteciler cemiyeti bu kumpastan önceden haberdar mıydı?

 

Misket Dikmen bu sorulara cevap vermedi. Aynı sorular, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin son kongresinde de konu olmuş, Misket Dikmen, üyelerin gözlerinin içine bakarak Ender Coşkun ve Mutlu Tuncer’in gözaltına alınmadığı yalanını söylemiş, üstüne bir de “Tehdit ve şantaj basın özgürlüğü değildir” diyerek iki üyesini zan altında bırakan bir iftiraya imza atmıştı…

 

Şimdi anlaşılıyor ki; bu olaylar bir zincir! İzmirli gazetecileri gizlice Pensilvanya’ya götüren ve Feto ile görüştüren Sabahattin Kasap, cemiyet gazetesinin yazarı… Bize iftira atan Erol Yaraş ve Şebnem Bursalı, Feto’yu ziyaret edip, gizleyen gazetecilerden ikisi ve Sabahattin Kasap’ın dostları!  Bize iftira atıp, tanıdık savcıyla gözaltı kararı çıkaranlar da bunlar. Cemiyet yönetiminin gözaltına alınan iki gazetecisine sahip çıkmamasının nedeni bu olaylarla aydınlığa kavuşuyor!

 

Misket Dikmen, o kadar pervasız ki; elektronik posta ile kendisine yöneltilen sorulara bile cevap vermiyor! Acaba verecek cevap bulamadığı için mi, yoksa Gazeteciler Cemiyeti’ni babasının şirketi zannettiği için mi?

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, Misket Dikmen’i düşürmeli. Çünkü Türkiye geleneğidir, koltuklara yapışanlar yarattıkları rezaletler ne kadar büyük olursa olsun, istifa etmezler!

Ama yine de ben, cemiyetin 30 yıllık üyesi olarak Dikmen’i hem başkanlıktan, hem de cemiyetten istifaya davet ediyorum. Çünkü bu cemiyetin, kendi üyelerine iftira atan, üyelerin gözlerinin içine baka baka yalan söyleyen bir kişiye ihtiyacı yoktur! Böyle bir kişi cemiyet üyesi olamaz!

 

 

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER