SON DAKİKA

Egeekspress

OPERASYON BASINA VE ADLİYEYE GİDER Mİ?

Bu haber 17 Nisan 2018 - 10:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
OPERASYON BASINA VE ADLİYEYE GİDER Mİ?

 

İzmir’de yeni bir FETÖ Operasyonu başladı. Sabahın erken saatlerinde eş zamanlı yapılan operasyonlara ilçeler ve 6 il dahil edildi. 13 kişi gözaltında…

Sabahın erken saatlerinde başlayan operasyonlar İzmir, Manisa, Elazığ, Van, Ankara ve Mersin ile İzmir’in ilçelerinde eş zamanlı başlatıldı. İçlerinde muvazzaf askerlerin de bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı.

İzmir’in Seferihisar ilçesinde 4 kişi gözaltına alındı. İçlerinde  Seferihisar Anadolu İmam Hatip okulu Müdürü ve işadamları ile AKP Belediye Meclis üyesi de var!

 

İzmir’de son zamanlarda bazı basın mensuplarının, bunlarla birlikte hareket eden bazı AKPli işadamlarının Fetö ilişkileri sorgulanıyordu. 7 Şubat MİT kalkışmasının hemen ardından Fethullah Gülen’in daveti üzerine bazı gazeteciler, “Melanet Yuvası” Yamanlar Koleji’nin organizasyonu ile Amerika’ya Feto ile görüştürülmeye götürülmüştü.

Ancak gidenler bu ziyareti sır gibi saklamışlar, haberlerinde Fethullah Gülen ile görüşmelerini gözlemişlmerdi. Bu gezinin ardından Fetö Vakıflarını göklere çıkan gazetecilerin gezisini sorgulayan bazı basın mensupları ise yıldırılmak amacı ile gözaltına alınmıştı. Bu gezinin ne amaçla yapıldığını ortaya çıkarmaya çalışan gazetecilere örgütün bazı savcılarla kumpaslar hazırlaması Adliyede halen örgüt üyelerinin aktif olduğunu göstermişti.

İzmir adliyesine bu gezinin aydınlanması için yapılan şikayetler, dakikalar içerisinde “Takipsizlik” alırken FETÖ ilişkilerini sorgulayan gazetecilerin haksız yere gözaltına alınmalarını kapsayan dosya iki buçuk senedir sürüncemede bırakılmıştı. Bir savcı haberi yazılmayan ve gizli tutulan FETÖ Görüşmesine verdiği takipsizlik kararında, “Bu bir basın faaliyetidir” demişti. Ancak basın faaliyeti olduğunu ispatlayacak tek delil ise haberdi ve o da zaten yoktu.

Bakalım İzmir merkezli operasyonlar bu ilişkilerin içinde olanları ve onları koruyan savcıları da kapsayacak mı?

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER