SON DAKİKA

Egeekspress

BAK ŞU KONUŞANA!

Bu haber 09 Mayıs 2018 - 12:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BAK ŞU KONUŞANA!

 

 

Önce Fethullah Gülen’in davetlisi olarak 7 Şubat MİT kalkışmasının ardından birkaç gazeteci ile birlikte Pensilvanya’ya gidip, bu seyahati saklamasıyla, sonra Feto Okulunu’nun açılış kurdelesini kesmesiyle ve Afrika’ya Feto okullarını denetlemeye gitmesiyle, en son da, Narlıdere’de tarım arazisi üzerine kaçak otel, at çiftliği ve İtalyan restoranı kurmasıyla adı haberlerde bolca geçen Magazin Gazetecisi Erol; şimdi CHP milletvekillerine  “Görünmez vekiller görünür oldu” diyerek, bir yazı döşenmiş.

Üsluptan ve Türkçe hatalarından anladığım kadarıyla yazı bizzat onun elinden çıkmış…

Diyor ki Erol;

Türkiye 24 Haziran’da yapılacak genel ve cumhurbaşkanlığı seçimine kilitlenirken sürecin kilit partisi konumunda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) milletvekili aday adaylığı başvurusu için sona gelindi. (CÜMLEYE BAKIN) Milletvekili olmak isteyen aday sayısı, 106 olarak gerçekleşti.

 

4 YILIN SON 1 HAFTASINDA ATAĞA KALKTILAR

 

Aday adaylığı için listede isimleri bulunan Mustafa Balbay, Özcan Purçu ve Atilla Sertel, son döneme katıldıkları davet ve açılışlar ile gündemde. Vekil oldukları süreç boyunca, bu tip etkinliklerde görünmeyen vekillerin, (Cümleye bakın) son 1 hafta içerisinde her davete katılması dikkatleri çekti.

Erken seçim sürecinde, milletvekili aday adaylığı başvurularının tamamlanmasıyla birlikte 3 vekilin İzmir’de atağa kalkarak her davete katılmaları, adaylık sürecinde dikkatleri çekti.” (Amma çok dikkatleri çekmişler değil mi?)

Cümle düşüklüklerini Türkçe hatalarını geçin lütfen…

Ama buradaki aldatmacayı dikkate almalısınız…

ÖZELLİKLE DE  Atilla Sertel ve  Mustafa Balbay konusunda bir yanılgı veya algı yaratma çabası ortada değil mi?

Erol’un bu arkadaşlara rastlayamıyor olması doğal… Çünkü Atilla Sertel ve Mustafa Balbay, onun  katıldığı davetlerin hiç birine gitmez! Jet sosyete davetlerine katılmaktansa, halkın içinde olmayı yeğlerler… Diyeceksin ki; “Sen onların avukatı mısın?”  Elbette değilim ama, arkadaşlarıyım ve bu adamları iyi tanıyorum, izliyorum… Daha geçtiğimiz hafta, her ikisi de Anadolu Basın Çalıştay’ında, ilçe ve il gazetecileri ile bir aradaydılar…  İki gün, onlara ev sahibi gibi davrandılar, sorunlarını dinlediler… Ama sen yoktun Erol Yaraş… Zaten ne yapacaksın Anadolu gazetecileri ile birlikte? Yok maddi sıkıntılar, yok teçhizat sıkıntısı, baskılar filan konuşuldu… Senin anlamayacağın şeyler yani…

Sertel ve Balbay’a rastlayamazsın… Çünkü onlar defilelere gitmiyorlar… Şatafatlı davetlere katılmıyorlar… Folkart’a “geçerken” uğramıyorlar… … Mesut Sancak ile arkadaş değiller… İşadamlarının kapılarını aşındırmıyorlar… Gecekondulara gidiyorlar… İlçeleri geziyorlar… Ev ziyaretleri yapıyorlar… Senin olmayacağın, olmak istemeyeceğin yerlerdeler!

Nasıl rastlaşacaksınız ki?

Hani demem o ki; CHP’yi karıştıracak faaliyetler yanlış… Ha, okunmuyorsun tamam da…

Suya da yazsan, doğruları yazmalısın…

Öyle değil mi?

Hazır senden bahsetmişken… Bizi şantajcı ilan eden haberlerin vardı ya… Dava açıyoruz… Tabii kurulan kumpasları da tek tek mahkemede ispatlıyoruz. Rezil olmasınlar diye yayın yasağı aldırdılar ama… Sorun yok! Kumpasçıları bilboardlharla deşifre etmeyi düşünüyoruz sonunda… Hayırlısı…

 

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER