SON DAKİKA

Egeekspress

İZMİR’DE DAHA NELER VAR MUHTEREM!

Bu haber 10 Mayıs 2018 - 12:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İZMİR’DE DAHA NELER VAR MUHTEREM!

İzmir’de bir ihbarcı varmış…

 

MUTLU TUNCER

Nereden mi çıktı bu şimdi? Elit gazeteci Erol Yaraş’ın “Ben” Tv’sinin haber portalında ismini bu güne kadar hiç duymadığım Burak Cilasun nam yiğit yazmış…

Bu ihbarcının işi gücü, elit gazeteci Erol Yaraş ile uğraşmakmış…

Dün Erol’un kaleme aldığını Türkçe bozukluklarından anladığım ve İzmir milletvekillerini karalayan bir haberini eleştirmiştim ya… Ona kızmışlar belli ki…

Sertel’in onlara attığı mesajı da gördüm. Daha da sinirlenmişler, anladım!

Sertel; bir de Erol’un Feto’yu ziyaret ettiği, önünde el pençe durduğu fotoğrafı koymuş şöyle demiş:

 “FETÖ’nün huzurunda el-pençe divan duran, esas duruşunu bozmayan, gazeteci kılıklılar eğer beni överlerse, kendimde sorun ararım. Aleyhimde yazsınlar, dedikodu üretsinler ama, sakın ola boylarından büyük işlere girişmesinler. FETÖ ile geçmişteki ticari ilişkileri de çıkar”

 

Burak Cilasun nam yiğit; Erol Ağabeyi adına cevap yazmış… Hatta anladığım kadarıyla bu yazıyı birkaç kişi birden, uğraşarak yazmışlar… Türkçe bozuklukları azalmış!

Ama Sertel’e verdikleri cevapta ipe sapa gelen tek satır göremedim. Komik bir yazı, isteyen bu portalı bulabilirse okusun.. Onu yazıp yorulmak niyetinde değilim.

 

Yazının sonunda Cilasun kardeşimiz; İzmir’de bir ihbarcı olduğunu vurgulamış… Bu kişinin işi gücü, Erol Ağabeyi ve Ben Tv ile uğraşmakmış!

 

Çocuk haklı… İzmir’de her yerde olduğu gibi çok çeşitli insan var! Sadece ihbarcı değil ki… İzmir’de ayrıca  çok sayıda sahtekar, çok sayıda yalancı, çok sayıda  tetikçi gazeteci, çok sayıda hırsız var! Genç kızları kandırıp, ona buna peşkeş çeken ahlaksızlar da var! Gariban esnafın paralarını soyan sülükler de var. Belediyeleri yolanlar da var… Ona buna iftira atıp, kumpaslar kuran şerefsizler de var… Karılarına binbir yalan söyleyip, yanında çalıştırdıkları genç kızlarla seks alemleri yapanlar da var. Karısının parasıyla hava atanlar da var… Her yerde karısını çekiştirip, “parası için evlendim” dedikten sonra, “sevgilim” diye ona sarılan namussuzlar da var! Genç kızların çıplak fotoğraflarını çekip, meşhur etme vaadi ile tuzağa düşürenler de var… Tüyü bitmedik yetimin hakkını yiyenler de var… Karısının kendisini aldattığını bile bile göz yumanlar da var!  İşadamlarının, bakanların, kıçını yalayıp iş bitirenler de var… Gaspçılar var. Katiller var…. Uyuşturucu kullananlar var… Uyuşturucu satanlar var… Çocuklara sarkanı var…Fetöcüler var. PKKlılar var! Var oğlu var!

 

 

Dünyanın her tarafında bunlardan bir miktar oluyor…

Burak Kardeş takılmış “İzmir’de bir ihbarcı var” diyor! Kimi kast ettiyse artık!

 

Ah be yavrum, bir etrafına bak, her şehirde, her ülkede böyle insanlar var… İhbarcı dediğin her kim ise; Ben TV ile, Erol ile niçin uğraşsın?  Bir gazeteciden söz ediyorsan eğer; yazdıklarına bakacaksın doğru mu değil mi?

Bir bak ama unutma… Ne yazmış, ne demiş? Suç mu işlemiş, iftira mı atmış, yalan mı yazmış? Yoksa olanı biteni mi aktarmış?

 

“jurnalist” kelimesinin anlamı zaten “ihbar eden” dir. Biz onlara gazeteci diyoruz. Bir de Erol’un hangi suçunu ihbar ettiklerini açıklasaydın, daha anlamlı olurdu…

Her kime yazdıysan; bu şahsın neyi ihbar ettiğini de belirtseydin, yazın güçlü olurdu…

Neyse konumuz bunlar değil. Dediğim gibi dünyanın her yerinde kötü insanlar var ama, yazacaksan doğru yazmalısın! CHPli milletvekillerinin haber portalınızda karalanması, biraz taraflılık gibi geldi bana…

Kötüleri yazın, ihbar edin, yetkilileri harekete geçirin… Bunlar gazeteciliğin görevidir. Gazeteci halk adamıdır, tarafsa halktan yanadır. Ha son olarak; Erol Ağabeyinizin yazılarını da iyi Türkçe bilen birinin düzeltmesini tavsiye ederim.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER