SON DAKİKA

Egeekspress

YAPMAYIN! BIRAKIN DAĞINIK KALSIN!

Bu haber 28 Mayıs 2018 - 9:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.
YAPMAYIN! BIRAKIN DAĞINIK KALSIN!

“Yaparsa yine AKP Yapar”mış!

Seçim sloganları bu!

Hani deseler; “Bir daha yapmayacağız söz”

Belki bir pişmanlık algısı yaratacaklar!

Bunlar; “Yaparsa yine AK Parti Yapar” diye çıktılar!

Oy vermeyi düşünenler de cayacak iyi mi?

……………….

Hani ne yaptıklarını sanıyorlarsa artık!

Nasılsa vatandaş görmüyor, bilmiyor, duymuyor ya…

“Yersen” diyorlar…

Bu ramazanda bunu da yerse bu millet oruç filan kalmaz!

………………..

Türkiye Cumhuriyet tarihinde ilk kez; bir iktidar işleyen bir sistemi temellerinden sarstı…

Demokrasiyi yok etti… Millet telefonla bile konuşmaya korkuyor! Hakkını aramaya korkuyor… Adalet, hak hukuk ortadan kalktı… Mahkemeler adamına göre karar veriyor!

İlk defa Cumhuriyet tarihinde inanılmaz yolsuzluklara şahit olduk… Ve ilk defa bir iktidar büyük yolsuzlukların üzerini örttü… İlk defa bir iktidar göz göre göre yandaşlarını karun gibi zengin etti… İlk defa bir iktidar ordusunu dağıttı… En güzide subaylarını hapislerde çürüttü, sonra “Aldandık” dedi…

Ülkeyi FETÖ’ya teslim eden bunlar değil mi?

Milletin çocuklarını dershanelere, terör örgütü vakıflarına muhtaç eden bunlar değil mi? Üniversite sınav sorularını bile hazırlayan Fetö örgütüne “Ne istediler de vermedik?” diyen bunlar değil mi? “Gel hasret bitsin” diye Cahil FETO’ya yalvaran bunlar değil mi?

İnsanları yerlerde tekmeleyen, hakaretler eden bunlar değil mi? Kendilerini eleştiren gazetecileri hapislere atanlar bunlar değil mi? Toplumu, ikiye üçe bölen bunlar değil mi?

Kömürle makarnayla oy toplamaya kalkışan bunlar değil mi?

Devletin milletin paralarını saltanatları için milyar milyar harcayan bunlar değil mi? Bakın saraya… Her gün milyonlarca lira yiyor o saray. Bir günlük elektrik masrafı, bir aileyi ömür boyu rahat ettirir…

Gemiler, gemicikler… Saraylar, saraycıklar, villalar, lüks otomobiller… Aşçılar, uşaklar, hizmetçiler… Uçaklar helikopterler… Evlerde taşıyamayacakları kadar paralar… Ayakkabı kutuları… Para sayma makineleri, kasalar…

Bütün okulları İmam Hatip’e devşiren ama; kendi çocuklarını yurt dışında okutan bunlar değil mi?

Askeri okulları, polis akademilerini kapatan bunlar değil mi?

Eğitimi tekke ve zaviyelere çekmeye çalışan bunlar değil mi?

Yatak odamıza kadar girip, cinsel hayatımızı bile yönlendirmeye çalışan bunlar değil mi? Şehitlerimize “kelle” diyen bunlar değil mi? Şehit ailelerini bile hapislere atan bunlar değil mi? Pırlantaya vergi almayan ekmeğe vergi koyan kim peki? Çocuklarına, akrabalarına maaş bağlayan kimler peki?

Lüks yatlara mazotu 2,5 liradan, çiftçiye 6 liradan veren kim? Bunlar değil mi? 15 Temmuz’da nereye gittiğini bile bilmeyen acemi erlere “darbeci” diye müebbet hapis verirken, gerçek FETÖcüleri görmeyen bunlar değil mi? Türkiye’nin “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesini bozup, herkesle kavgaya tutuşan bunlar değil mi?

Yiyip, içip, gezip, savurup ekonomiyi batıran bunlar değil mi?

………….

“Yaparsa yine AK Parti yapar” diyorlar şimdi…

Seçim sloganları bu!

 

Birader zaten biz de ondan korkuyoruz ya!

Seçsek seni, yine aynısını yapacaksın! Daha beterini yapacaksın…

Ondan korkuyoruz ya!

…………….

Biz durumu gören ve anlayanlarız…

Başımıza gelecekleri bilenleriz…

Ya bilmeyenler?

Ya görmeyenler?

Ya anlamayanlar?

………………

Bağımsızlık, insanın doğasında var…

İnsanoğlunun, yaradılış özelliğindendir; baskıyı sevmez, köleliği sevmez, ezilmeyi sevmez… Haksızlığa doğası gereği karşıdır insan!

Siz hiç “Yahu bizi biraz ezseler” diyen bir halk gördünüz mü? “Bizi donumuza kadar soyup soğana çevirseler” beklentisi olan var mı? Veya   “Yahu bizi bir hapse atsalar” dileğinde bulunan toplum duydunuz mu?

……………

AKP’nin kandırılmış, yaşananların farkında olmayan bir kemik oyu var! Doğru…

Bakın sosyal medyaya, anlarsınız… “Ver dese veririm” diyenden “Kılı olayım” a kadar kendisini aşağılayanları görürsünüz.  İnsan doğasına aykırı bu söylemler ve bu biat kültürü, bilinçli değil… Kandırmacanın büyü gibi etkisinden…

…………

“YAPARSA YİNE AK PARTİ YAPAR”

Yapmayın REYİZ!

Bırakın dağınık kalsın!

 

24 Haziran’da seçim var!

Bu seçim Türkiye için çok önemli. Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi… Varlığımızı sürdürmek veya yok olmak gibi bir seçimle karşı karşıyayız…  Cumhuriyetimiz söz konusu… Demokrasi, hak, hukuk adalet söz konusu… İnsanca ve özgürce yaşamak söz konusu… Yüzümüzü ya Ortaçağ’a döneceğiz, ya medeniyete, bilime… Ya sarıklı, cübbeli, kara çarşaflı  bir toplum  olacağız, ya çağdaş…

………………….

Bunları yazıyorum diye soruyorlar bana:

“Korkmuyor musun?”

Elbette korkuyorum… Ama cesaret “korkmamak” değil, korktuğun halde doğru bildiğini söylemek, doğru bildiğini yazmaktır!  Unutmayın!

Artık yerine gelmeyecek vaatlere kanmayın.

Kömüre makarnaya oyunuzu satmayın…

Yürüyeceğiniz, yürüyeceğimiz tek yol var;

Atatürk Yolu….

…………….

Demokrasi…

Bakın dünyanın geri kalmış ülkeleri demokrasiye geçmek için yırtınıyor! Tek Adam yönetiminin demokrasi ile uzaktan yakından ilgisi yok….

Ülkenize kötülük etmeyin!

Uyanın artık…

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER