SON DAKİKA

Egeekspress

İSMAİL’İN GAZETECİLİK GAFI!

Bu haber 25 Haziran 2018 - 13:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İSMAİL’İN GAZETECİLİK GAFI!

İsmail Küçükkaya Muharrem İnce’ye mesaj atıyor:

“Neredesiniz? Bir açıklama yapmayacak mısınız?” diye soruyor! Muharrem İnce de cevap veriyor mesaja, mesajla… “Adam kazandı”

Ve sonra Küçükkaya bu özel mesajı paylaşıyor, yani haber yapıyor!

Muharrem İnce, bu günkü basın toplantısında, İsmail Küçükkaya’dan yakınıyor ve “Gazeteci dostlarımızı da iyi seçmemiz gerektiğini anladım” mealinde sözler söylüyor… Ve tabii; Küçükkaya  da şöyle cevap veriyor:

“Seçimin sonucunu kabullenmiş, bu haberdir. Herkes konuşmuş sen ortalarda yoksun”

İsmail Küçükkaya yanılıyor!

Muharrem İnce’nin ortalarla olmaması haberdir… Açıklama yapmaması haberdir… Ama özel bir mesajın paylaşılması etik değildir. Küçükkaya “Kayıt dışı” diye uyarsaydı beni” diyor! Seçim kaybetmiş bir adamdan bahsediyor… Peki sen “Bunu açıklayabilir miyim?” diye niye sormadın?

Gazeteci olan sensin. Muharrem İnce’nin konuşmalarından anlaşıldığına göre özel bir dostluğun da var… Bu dostluğa güvenip mesajı çekiyor ve cevabını alıyor, sonra da yayınlıyorsun… Bu gazetecilik etiğine ters.

Sonra; bir gazeteci neden seçim kaybetmiş bir liderin ortalarda olmaması konusunda kızgınlık yaşayabilir ki? Haberini yaparsın, telefonu varsa ararsın, açarsa konuşursun… Yani ona, haber için aradığını belli edersin! Dostça çekilmiş bir mesaj haber olmaz!

Televizyon ekranlarında herkes ün kazanabiliyor. Tanınmışlık, çok bilmişliği getiriyor ama, işin aslının öyle olmadığı ortada.

Muharrem İnce’ye bu konuda zaman tanınması gerekiyordu. Seçim sonuçlarından emin oluncaya kadar beklenmesi gerekiyordu… Muharrem İnce’nin tek eksiği, halkın karşısına çıkıp, durumu değerlendirmemesidir. “Şu anda Erdoğan önde gidiyor, kaybedebiliriz ama her şeyin sonu değil” gibi bir ön açıklama olabilirdi…

Ama Küçükkaya, bu tavrı ile yanlış yaptığını kabul etmelidir.

 

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER