SON DAKİKA

Egeekspress

CHP YOKSA SEÇİMİ Mİ KAZANDI?

Bu haber 26 Haziran 2018 - 11:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP YOKSA SEÇİMİ Mİ KAZANDI?

Şimdi acı gerçeklerle yüzleşme zamanı…

 

mutlu tuncer

 

En önemlisi, bu halk, Erdoğan ve AKP’sinden son derece memnun…  Bakın şeker fabrikalarının satıldığı illere…  Erdoğan tüm adaylara, tüm partilere fark atmış… Yani onaylamış millet şeker fabrikalarının satışını… “İyi ki sattınız” diyorlar adeta…

Bakın maden faciasının yaşandığı, madencilerin tekmelendiği  Soma’ya…  Erdoğan tüm adaylara ve tüm partilere fark atmış… Yani memnunlar!

Sen bağır “Çiftçi mazotu pahalı alıyor, hayvancı samanı bulamıyor, tarım bitti” diye… Bak tarım ve hayvancılıkla geçinen, “mahvolduk” diye yakınan illerin hepsinde AKP önde…  Demek ki; şikayetleri yalan!

Evine ekmek götüremeyen fakir fukara…

Garip guraba… Gitti oyunu AKP’ye verdi… Demek ki; sorunları yok!

Milyar milyar Türk halkının parasını yiyen Suriyeliler’den en çok dertlenen şehirlere bakın! AKP hepsinde fark atıyor! Demek ki; şikayetler balon!

Turizmden en büyük zararı gören Antalya’ya bakın! AKP önde… Demek ki bağırışlar, yakarışlar sahte…

Bakın fındığı, çayı elinde kalan, termik santral istemedikleri için ağlayıp duran Karadeniz’e… Tüm bölgede AKP fark atıyor!

İnşaatlarla rantın merkezi olan İstanbul’a ne diyeceksiniz? AKP tüm partilerin önünde…

MHP’nin barajı geçip kilit parti olmasına yorumunuz nedir? Demek ki Bahçeliye ve partisine tepkiler aldatmaca…

Hepsinden çıkan sonuç; Bu millet AKP’den memnun…

……………..

Gelelim CHP’ye…

Muharrem İnce ile yüzde 30 oy oranının yakalanmasını kimse asla bir başarı olarak görmemeli… Bir heyecan yarattığı gerçek! Ama AKP’nin Muharrem İnce üzerinden oynadığı oyunu görmek gerek. Bu da gerçek çünkü…

Meral Akşener’e yokmuş gibi davranılmasının altındaki sebep ne? Ben size söyleyeyim:

Meral Hanım haklıydı… AKP’nin tek korkusu Meral Hanım’ın yükselmesiydi ve bu yükselmeye engel koymak zorunda olduklarını iyi gördüler. Çünkü Meral Akşener Anadolu’dan çok oy olacaktı.

Eğer;

Meral Akşener Millet İttifakının tek adayı olsaydı, seçim sonuçları böyle çıkmayacaktı.

Kesinlikle Millet İttifakı, seçimi ikinci tura taşıyacak ve büyük ihtimal ile kazanacaktı.

Yani CHP adına Muharrem İnce’nin aldığı oy ve oranın yükselmesi asla bir başarı olarak kabul edilemez.  Ama bir gösterge…

Neyin göstergesi? CHP’ye bir taze kan gerektiğinin göstergesi.

Yazımı yazdığım sıralarda Kemal Kılıçdaroğlu partisinin yönetimi ile toplantıdaydı… Yapacağı basın toplantısını bekledim. Tam da tahmin ettiğim gibi, seçimlerin bir başarı olduğunu açıkladı… Oysa ben; istifa edeceğini düşünüyordum.

Kılıçdaroğlu 24 Haziran seçimlerini öyle bir anlattı ki; sonuçları bilmesek CHP kazandı zannetmemiz işten bile değildi!

 

Gerçek şu; Bu partinin oy konusunda üst limiti yüzde 23’dür!

Bu seçimlerde “HDP’ye baraj geçirelim” gibi bir saçmalık, CHP’nin anormal stratejilerinin eseridir ki; gereksizliği ortaya çıkmıştır.

Seçim sonrası gerçek şu; CHP’nin taze bir kana ve yeni stratejilere ihtiyacı var!

 

İYİ Parti’ye bakalım…

İyi Parti bu seçimin kazananlarından… 8 ayda mecliste grubunu kurması büyük bir başarı… Merkezde alternatif bir parti… Gençlere daha çok yönelmesi bu partinin büyümesini sağlayacaktır.  Yineliyorum; Millet İttifakı’nın adayı Akşener olsaydı, seçimler böyle bitmeyecekti.

 

CHP’li seçmenin katkılarıyla barajı geçen HDP ise terörle ilişkilerini bitirmeli. Uç ve bölücü faaliyetlerinden vazgeçmeli… Aldığı oyların kendilerine teveccüh olarak görmemeli.

 

Kısacası, açıklanan seçim sonuçlarına göre AKP’den çoğunluk memnun!

Cumhuriyetin kazanımları, Atatürk ilkeleri, ilim, bilim, Avrupa, çağdaşlık, demokrasi, toplumun yarısından fazlasının umurunda bile değil…  Ve galiba en acısı da bu!

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER