SON DAKİKA

Egeekspress

CHP SEÇİME BUNLARLA MI HAZIR?

Bu haber 03 Temmuz 2018 - 8:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP SEÇİME BUNLARLA MI HAZIR?

CHP bitiş noktasına geldi…

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bakışıyla “zafer” olan son yenilgi gösterdi ki; CHP  büyük ve güçlü kalelerini de kaybetmek üzere…

Bu gerçeği Kılıçdaroğlu görüyor mu, görebilir mi, anlayabilir mi?

Onu bilmem… Ama durum vahim!

 

Muhtemel bir erken yerel seçim var!

Ve Kılıçdaroğlu “Biz hazırız” diyecek eminim…

Ama İzmir’de yapılacak hata, bu partinin bitiş trendine girmesine neden olacaktır…

 

Nedir bu muhtemel hata?

En başta Aziz Kocaoğlu ve ekibiyle İzmir’de seçime girmek, kediyle çuvala girmekle eş değer olacaktır. Çünkü;

Aziz Kocaoğlu İzmir Halkı ile arasında bir bağ kuramadı, kuramayacağı da belli. AKPli işadamları ile giriştiği bir çok proje tepkilerin odağı. Üstelik, İzmir’de 8 belediyenin kaybedilmesindeki rolü, yani dayatmaları hiç unutulmadı. Ayrıca müzakere kabiliyeti yok. Aksi, konuşulması bile zor olan bir kişilik.

 

Alaattin Yüksel, Aziz Kocaoğlu’nun “can” arkadaşı… Araları sık sık bozulsa da siyasi birliktelikleri sürüyor. Alaattin Yüksel, geçtiğimiz yerel seçimlerde 8 belediyenin kaybedilmesi konusunda Aziz Bey’in en yakın akıl vericisiydi. Adı türlü olaylarda geçiyor.

 

Muhittin Dalgıç, Çeşme Belediye Başkanı… AKPli işadamlarının en yakın kankası… Alaçatı Port’ta yaptığı garip olaylar, AKPli işadamlarının otel ruhsatı ile rezidans yapmasına göz yummalar ile çok anıldı. İmar konusunda usulsüzlükleri ile hep gündemde. Çeşmeliler ona tepkili. İstenmiyor!

 

Sibel Uyar, “Ben ne oldum?” şaşkınlığını üzerinden atamamış, ayakları yere basmayan bir belediye başkanı. Kendisini enginar festivaline ve eğlencelere, sosyeteye adamış bir hanım. Diyalog kurma kabiliyeti sıfır… Ekibine bile sahip değil. Belediyesinde içi dolar dolu çikolata kutuları gezindiği biliniyor. Kamuya ait bir alanda kaçak bar işletmesi ile uzunca bir süre gündemde kaldı. Şimdi buranın kirada olduğu biliniyor. Sibel Uyar, güven vermeyen, hakkında türlü söylentiler olan bir kişilik.

 

Abdül Batur, imar yolsuzluklarını (Mahkeme hakiminin ifadesiyle) alışkanlık haline getirmiş bir belediye başkanı. AKPli işadamlarının kankası. Yaptığı yanlışların mahkemelerde cezaya dönüşmemesi için tanıdık arayışlarını “mücahitçe” sürdürüyor.  Ve artık istenmiyor.

 

Levent Piriştina’nın tek özelliği, Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’nın oğlu olması… Hayat tecrübesi sıfır. Hakkında çeşitli dedidokudalar, dilden dile dolaşıyor. Buca’da halktan kopuk bir kişilik.

 

Olgun Atilla, Bornova’da CHPliler tarafından tutulmayan bir belediye başkanı. CHP örgütünde karşılığı yok. Yaptığı icraatlar ağır şekilde eleştiriliyor.

 

Sema Pekdaş, Konak Belediye Başkanı… İzmirli ile hiçbir zaman kaynaşamayan, bildiğini okuyan, halkla bütünleşemeyen bu hanım, Atatürk karşıtlığı ile şehrin öfkesini üzerine topladı.

 

İşte CHP en azından İzmir’de bunlardan kurtulmak zorunda… Yani bunların yerine, gerçekten halkla bütünleşebilecek, İzmirliler’in bağrına basabileceği adaylar bulmak zorunda…

Şimdi Kemal Bey’e soruyorum;

Gerçekten seçime mi hazırsın yoksa yeni bir mağlubiyete mi?

 

 

reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER