SON DAKİKA

Egeekspress

DUR İNCE SEN NE YAPIYORSUN?

Bu haber 05 Temmuz 2018 - 12:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DUR İNCE SEN NE YAPIYORSUN?

Şimdi İzmir milletvekilleri de dahil;

Herkes  “Değişim şart” diyen  Aziz Kocaoğlu’na tepki veriyor…

Aziz Bey’in tavrı, kimine göre, Kılıçdaroğlu’nun kendisini aday yapmayacağını bildiğinden, kimine göre de ona “Bak beni aday olarak açıklamazsan delegeler elimde” gözdağını vermek arzusundan kaynaklanıyor.

 

İki ihtimal de olabilir… Ancak;

Sonuç bizi bir noktaya götürüyor…

Aziz Bey, koltuğu bırakmak istemiyor!

CHP’nin durumu, kazanması veya kaybetmesi onun umurunda bile değil.

…………..

Bu arada Aziz Bey’in tavrına tepki gösteren milletvekillerine “Daha önceleri neredeydiniz?” diye bir soru sorsak acaba ne cevap alırız?

Sahi;

Geçtiğimiz yerel seçimlerde Aziz Bey ve ekibi dayatma adaylarla CHP’ye oy kaybettirirken, genel başkana baskılar kurarken nerelerdeydiler?

Ben biliyorum… Aziz Bey’in kuyruğundaydılar!

…………………

Şimdi tabloya bakıyoruz…

Aziz Beyimiz, Muharrem İnce ile kol-kola, genel başkanı alaşağı etmek istiyorlar…. Değişimin gerekli olduğuna inanıyorum, bu söylemi savunuyorum da… Ama böyle değil…  Aziz ve muhterem başkan bunu en son isteyecek  kişi  olmalıydı…

Hani “Ne istedin de Kemal Bey’den alamadın?” diye sorasım var!

…………………

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı sırasında gösterdiği performansa şapka çıkartıyorum… Ama… Çok net söyleyeyim; basitleşti…  Hazırcevaplığına, samimi davranışlarına, tatlı diline diyeceğimiz yok da; hırsına gem vursa belki de çok iyi olacaktı…

Siyaset hırsla yapılmaz… İyi bir siyasetçi, kenara çekilip beklemeyi bilmeli. Bu fizik bilmekten daha önemli… Siyaset bir satranç oyunu gibidir… Stratejik bir iştir. Gaza gelirsen, “Şah mat” olman kaçınılmazdır…

İnce; eninde sonunda CHP Genel Başkanı olacaktır. Bunu anlamak için kahin olmaya gerek yok… Ama zamanını beklemek gerekir… Kılıçdaroğlu “Ben yenildim” deyip gitmiyor!

Onu alaşağı etmek, bir olağanüstü kongreye gitmek için uygun zaman mıdır?

Dikkat edin! Kemal Bey’in istifasını gerektiren bir seçim geçirdik. Tam zamanıydı… Yapmadı… Yapmadığı gibi seçimleri başarı gibi göstermesi komikti… Ama Muharrem İnce’nin çıkıp olağanüstü kongre istemesi ne kadar etik? Etik değil, o da komik! Komiklikten öte, basitlik!

………………..

Ve işin ilginci Aziz Kocaoğlu ile el-ele vererek yapıyor bunu… CHP’nin kalesinde…

Aziz Bey’in CHPliliği bile tartışılır. İstiyorsa çıksın karşıma bir yerel televizyonda ben onun daha çok AKPli olduğunu ispatlayayım.

Kemal Bey ne kadar demokrat değilse, Aziz Bey de o kadar CHPli değil…

……………

Kemal Kılıçdaroğlu’nun demokrat bir genel başkan olmadığı açık… Ne CHP’nin ilkeleri, ne Atatürk, ne devrimler, ne basın özgürlüğü onun umurunda bile değil… Umurunda olan tek şey, genel başkanlık koltuğunu kaptırmamak.

Bakın size seçim arefesi olduğu için yazmadığım bir olayı aktarayım:

Nisan ayının sonunda CHP çok güzel bir organizasyon yaptı… Anadolu Basını’nı Marmaris’te topladı… Değişik illerden 400’ü aşkın Anadolu gazetecisi çalıştaya geldi. Kemal Bey de son gün bu buluşmaya dahil oldu ve orada Gazeteci Orhan Uğuroğlu’nun yönettiği bir canlı yayına katıldı. Programda canlı yayında yerel gazetecilerin sorularını cevaplamak  işi de vardı. Basın da o canlı yanının konuklarıydı.

Orhan Uğuroğlu, sahneye dizdiği birkaç  özel seçilmiş gazeteciye, “çanak” sorularını sordurdu.  Kemal Bey de bu sayede istediklerini söyledi. Ancak sıra konuk gazetecilerin soru sormasına gelince Uğuroğlu, apar topar programı kapattı. O sırada soru sormak isteyenlerin parmakları havadaydı. Kemal Bey de görüyordu…

Ben o toplantıda, “Kadınlara daha çok fırsat tanımak gerekir” diyen Kemal Kılıçdaroğlun’a şunu söyledim:

“Sayın Kılıçdaroğlu keşke şu Anadolu Gazetecilerine de fırsat verseydiniz de canlı yayında size birkaç soru sorabilselerdi”

O şöyle cevap verdi:

“Benle bir ilgisi yok”

Sonra Ankara’dan yıllar öncesinden tanıdığım ve sevdiğim, birlikte çok görevde buluştuğumuz  Gazeteci Orhan Uğuroğlu’na “Bu ne rezalet ağabey, neden insanların soru sormasını engellediniz nerede basın özgürlüğü?” diye sitem ettim.

Beni kenara çekti ve şunları söyledi:

“Yahu şimdi ters bir soru sorarlar canlı yayında kötü olur, genel başkan istemedi”

 

Bu nerede oluyor?

Basın özgürlüğünün tartışıldığı Çalıştayda…

……………….

Ve bir eleştiri yazımdan dolayı Kemal Bey’in beni Savcılığa şikayet edip, hapse girmemi gerektiren suçlamalarda bulunmasından şimdi hiç bahsetmeyeyim. Daha önce zaten yazmıştım.

Demem o ki;

Kemal Bey’in demokratlığı filan hikaye… Atatürk’ün partisinde hiç işi yok… Ama orada ısrarla oturuyor…

Ve Muharrem İnce  o koltuğa aday… Delegeleri istediği gibi yönettiğini zanneden Aziz Bey de onun destekçisi…

………………

Sözün kısası Muharrem İnce, onun adına imza toplayanları bir an önce durdurmalı… Kılıçdaroğlu’nun koltuğu boşatması konusunda herkes hemfikir. Ama bu şekilde ve bu ekiple değil…

 

 

 

 

 

reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER