SON DAKİKA

Egeekspress

İLÇEDE VİRÜS GİBİ YAYILAN İDDİALAR!

Bu haber 02 Ekim 2018 - 7:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İLÇEDE VİRÜS GİBİ YAYILAN İDDİALAR!

İzmir’in Urla ilçesinde ilginç bir iddia ortalara saçılmış durumda. Bir emekli öğretmen, belediyede çalışan ve iki müdürlüğü yürüten eşi hakkında basına ilginç açıklamalar yapıyor.

Bu açıklamaları aslında birkaç yıldır yapan emekli öğretmen; daha önce de bana şahitler huzurunda ilginç rüşvet hikayeleri anlatmıştı… Ben de kendisini Cumhuriyet Savcılığına gitmesi gerektiği konusunda aydınlatmıştım.

Israrla Cumhuriyet savcılarına gitmeyen emekli öğretmen halen iddialarını gazetelere attığı mesajlarla sürdürüyor.

Lise mezunu olan eşinin belediyede iki müdürlüğü birden yürüttüğünü anlatırken, akçeli işleri idare ettiği konusunda ısrarlı söylemlerde bulunuyor.

Son iddiası ise, enginar festivali ile ilgili… İlçede pek de güzel şöhreti olmayan bu öğretmen arkadaş,  Enginar Festivalinin aslında 200 bin lira civarında mal olduğunu ama alınan faturalarla belediye kasasından 2 milyon liradan fazla para çıktığını iddia ediyor.

Daha önce ise, gazetemize eşinin bir rüşvet defteri olduğundan söz etmiş, sürekli evine para getirdiğinden yakınmıştı. Bir iddiası daha var, bir tanıdığının arazisini imara açmak vaadiyle 1 milyon lira istendiği…

Bu iddiaların doğruluğu elbette tartışılır. Ancak bu şahsın ısrarlı bir şekilde bunları dillendirmesi, gazetelere ismini yazarak mesajlar atması hayli ilginç ve araştırılmaya değer.

İki yıl önce bana inanılmaz iddialarla gelen bu şahıs, eşini şikayet eden bir koca durumunda… Yuvasının bu yüzden yıkılacağını söylüyor ama, arkadaşın geçimsiz ve kaba tavırları ile düzensiz hayatının gerçek problem olduğu biliniyor.

Acaba ısrarlı iddialar doğru mu?

Ben iki yıl önce bu şahsın açıklamalarını Belediye Başkanı Sibel Uyar’a iletmiştim. Hiç şaşırmamıştı… Şahsın eşiyle sorunları olduğunu iftiralar attığını belirtmişti. Ben ona da Savcılığa şikayette bulunmasını önermiştim. Bu işin aslının astarının ortaya ancak böylelikle çıkacağını anlatmıştım. Ama yapmadılar.

Emekli öğretmen koca iddialarını sürdürdüğüne, savcılığa gidip şikayetçi de olmadığına göre, basına “görevinizi yapın” dediğine göre, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’a soralım:

 

Bu iddiaları iki yıl önce size gelip, anlatmış, “Bunlar ciddi iddialar, savcılığa şikayette bulunmalısınız, bu adamı ispata çağırmanız gerekiyor” demiştim.  Benim size aktardığım konular ciddi iddialardı… Ne yaptınız? Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundunuz mu?

Belli ki bulunmadınız… Peki neden?

Şahıs sizin iki müdürlüğünüzü yürüten kişinin kocası… Boşanmak üzere idiler… Bizi ilgilendirmez. Ancak anlattığı belediye hikayeleri bizi ilgilendiriyor. Bu iki müdürlüğü yürüten kişinin sizin adınıza para topladığını söyleyen de eşi. Bu iddia doğru olabilir mi? Araştırma yaptınız mı? Bir ara belediyede içi dolar dolu bir çikolata kutusu çıkmıştı. Bu konuda bir gelişme oldu mu? Ayrıca bu hanım neden iki müdürlüğü birden yürütüyor? Açıklar mısınız?

Enginar Festivali belediyeye kaç liraya mal oldu? Kalem kalem giderleri halka açıklayabilir misiniz? Ne de olsa her kuruş onlardan alınan vergilerle ödeniyor!

Usulen soralım, Sibel Hanım siz ya da ailenizden bazı fertlerin pahalı gayrimenkuller edindiği söyleniyor. Bu konuda bir açıklamanız olur mu?

Bu soruları kamuoyu adına soruyorum ve gelecek cevabı aynen virgülünü değiştirmeden yayınlayacağım… Öte yandan M.Ö adlı emekli öğretmenin iddiaları konusunda bu yazım bir ihbardır. Savcılarımızın bu öğretmenin ortaya attığı iddiaları araştırması gerekiyor!

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER